Wprowadzenie do stylu

Są miejsca w których czujemy się dobrze. Niektóre płytki ceramiczne, gresy ceramika sanitarna, armatura, panele podłogowe, deska podłogowa, dekoracja ściany, meble, wyposażenie wnętrz i elewacje podobają nam się a inne nie. Decydują o tym warunki naturalne i architektoniczne. Niektórzy z nas preferują wieś, inni lubią metropolie. Jedni czują się wspaniale mieszkając w Nowym Jorku, inni nie znoszą betonowych dżungli i najchętniej zamieszkaliby na spokojnej Suwalszczyźnie.  Podobnie, w jednych domach lub budynkach czujemy się dobrze, a w innych źle. Przestrzeń miast ale i konkretnych regionów oddziałuje na nasze samopoczucie i nastrój. Niektórzy uwielbiają uroczy i wytworny, klasycystyczny klimat Paryża, Rzymu i Petersburga, inni wolą bezludne stepy Mongolii, albo wiejski urok Toskanii czy nawet kosmopolityczny i multikulturowy klimat Białegostoku.

Nasze percepcja przestrzeni zależy od naszych potrzeb i upodobań. Nie bez znaczenia jest tu nasza kulturalna, regionalna tradycja i kultura materialna. Uwarunkowania naturalne i kulturowe są podstawą stylu życia, a poprzez to również stylu architektonicznego. A wiec jesteśmy całkiem wrażliwi na klimat i styl przestrzeni. Ponadto, czasami przy pomocy stylu chcemy coś zamanifestować lub coś propagować. Pewne idee przeskakują z głowy na głowę podczas różnych spotkań towarzyskich i kulturalnych. Są one później realizowane w praktyce w różnorakich formach kultury materialnej. Dzięki temu każdy lubi trochę inaczej. Stąd biorą się style architektoniczne. Przyjrzyjmy się zatem stylom architektury wnętrz obecnym w naszym regionie. Zobaczmy co się u nas podoba i dlaczego. Może stoi za tym jakaś idea lub cała ideologia? Może wbrew pozorom twój dom lub mieszkanie również ma jakiś styl? Może sam jesteś piewcą, zwolennikiem lub ikoną konkretnego stylu ale o tym nie wiedziałeś? Może jesteś bardziej stylowy niż się Tobie wydaje? Może styl twojego domu jest szokująco oszałamiający? Ale skąd mógłbyś o tym wiedzieć, jeżeli nie przeanalizujesz najpopularniejszych stylów architektonicznych?

A może nasza sąsiadka ma mieszkanie urządzone w stylu „wschodzący Jaruzelski” lub „szczytujący Ludwik XIV”, a my będąc stylistycznymi ignorantami nie potrafimy prawić jej komplementów dotyczących jej błyskotliwego talentu i wyrafinowanego gustu? Może jej mieszkanie jest perłą a kredens jest kwintesencją tego stylu. Może kredens jest wart kilka milionów dolarów na czarnym rynku? Znajomość stylów może być czasami przydatna w czasie spotkań towarzyskich z osobnikami płci przeciwnej. Rozmów w których należy wykazać się inteligencją, stylem, elokwencją, obyciem, oczytaniem i ogładą. Pamiętamy przecież słynną scenę z filmu „Seksmisja” w reżyserii Juliusza Machulskiego, gdy odgrywany przez Jerzego Stuhra Maksymilian „Maks” Paradys, uciekinier ze świata kobiet, próbuje nawiązać z kobietą ekscytująca rozmowę. Próbuje nakierować tę rozmowę na tematy związane ze stylem, smakiem i wnętrzarstwem. Widać u odgrywanej postaci szczegółową znajomość stylu „późne rokokoko”. To jest wyraz jego niepodważalnej wiedzy i obycia w kręgach elit kulturalnych. To doprowadza go do serca kobiety. Znajomość stylów architektonicznych jest ważnym elementem sztuki uwodzenia kobiet. Ale oprócz sytuacji w której chcemy imponować damom, znajomość stylu może przydać się przy remoncie i urządzaniu swojego „gniazdka”. Mamy się tam przecież czuć tak dobrze jak to tylko możliwe, przy zaangażowaniu na ten cel określonego budżetu. Zapraszamy więc do krótkiej wycieczki do świata kultury materialnej, stylu i smaku.

Bezpłatna* wizualizacja i doradztwo

Skorzystaj z bezpłatnej usługi wizualizacji i doradztwa. Klienci którzy kupują płytki ceramiczne w firmie Chata 1 mogą poprosić o pomoc konsultantów. Pomoc polega na wprowadzeniu wymiarów pomieszczenia i jego układu do programu komputerowego a następnie rozmieszczeniu różnych produktów i konkretnych płytek na modelu komputerowym w celu możliwie najkorzystniejszego zaaranżowania danego wnętrza.

Całe pomieszczenie ogląda się na 42 calowym ekranie w formie animacji 3D. W czasie wykonywania wizualizacji konsultant może doradzić jakie technologie są optymalne w konkretnych sytuacjach lub pomóc w doborze materiałów bądź kolorów. Może również zaproponować wiele ciekawych rozwiązań i zasugerować jak stworzyć wnętrze w określonym stylu.

Więcej informacji na temat jak i w jakim celu robimy wizualizacje znajduje się w sekcji „porady”

* Dla klientów dokonujących znacznych zakupów do wizualizowanych wnętrz. Szczegóły informacji dostępne są w salonach.

Negocjuj ceny indywidualnie

Jeżeli klient firmy Chata 1 zamierza dokonać większych zakupów lub zakupów wielokrotnych może ubiegać się o rabat lub stały rabat. Rabaty nie dotyczą aktualnych przecen i promocji. Firmy mogą również ubiegać się o płatności terminowe. Wszelkie kwestie dotyczące cen i warunków sprzedaży uzgadnia się na miejscu w sklepie.

Skorzystaj z transportu

Przy większych zakupach firma Chata 1 dostarcza towar pod wskazany adres.

Przy dużych zakupach możliwy jest transport na terenie całej Polski i Litwy.

Salony sprzedaży

Suwałki

ul.Szpitalna 1A
tel:87 566 70 33

Ełk

ul.Kilińskiego 16
tel:87 610 99 01

CHATA 1
Żukowski, Puchalski, Żynda Sp.j.

16-400 Suwałki, ul. Szpitalna 1a
NIP: 844-232-02-14, Regon: 200328480
biuro@chata1.pl