Styl śródziemnomorski

Wystrój wiejskich siedzib z południowych regionów Francji, Włoch i Grecji ale także i Turcji, jest niezapomniany. Oni wszyscy po prostu kontestują modę i styl. Wygląd wiejskich zabudów nie zmienił się tam przez wieki. Wiejski konserwatyzm, przywiązanie do rodziny, tradycji, rzemiosła i rodzimych materiałów skutkowało wielopokoleniowym charakterem domów i sprzętów. Wnętrza nie miały charakteru reprezentacyjnego wiec meble, najczęściej z litego drewna mogły być wytarte, podrapane i zużyte. To dodawało im charakteru. Na południowej prowincji najważniejsza jest wygoda oraz prawdziwie domowy klimat, który tworzyły ponadczasowe i niewyszukane formy i ozdoby. Stosowano i nadal stosuje się plecionki z włókien roślinnych, grubą nierówno szkliwiona ceramikę, tkaniny lniane i bawełniane. Meble są proste i ozdabiane kolumienkami. Mogą być również zdobione rzeźbieniami, elementami frezowanymi, toczonymi i żłobkowanymi. Stosuje się mozaiki, płytki ceramiczne, płytki kamienne i skały, najczęściej łupki. Bardzo często maja one mocną, naturalną fakturę. Często stosuje się miękkie marmury, piaskowce i trawertyny, a na wschodzie również onyksy. Płytki ceramiczne i gresy często mają charakter wypalanej gliny czyli cotto i terakoty. Takie okładziny pomagają schładzać domy w upalne dni. Oprócz tego charakterystyczne na południu są stylowe, dekoracyjne okiennice. Pewna odmienność cechuje wiejski styl grecki tam znajdziemy białe tynki z bardzo wyraźną fakturą i dużo, dużo słońca. Wszystko to okraszone jest błękitnymi tkaninami i nawiązującymi do antyku przedmiotami i drewnianymi meblami wysokiej jakości.

Bezpłatna* wizualizacja i doradztwo

Skorzystaj z bezpłatnej usługi wizualizacji i doradztwa. Klienci którzy kupują płytki ceramiczne w firmie Chata 1 mogą poprosić o pomoc konsultantów. Pomoc polega na wprowadzeniu wymiarów pomieszczenia i jego układu do programu komputerowego a następnie rozmieszczeniu różnych produktów i konkretnych płytek na modelu komputerowym w celu możliwie najkorzystniejszego zaaranżowania danego wnętrza.

Całe pomieszczenie ogląda się na 42 calowym ekranie w formie animacji 3D. W czasie wykonywania wizualizacji konsultant może doradzić jakie technologie są optymalne w konkretnych sytuacjach lub pomóc w doborze materiałów bądź kolorów. Może również zaproponować wiele ciekawych rozwiązań i zasugerować jak stworzyć wnętrze w określonym stylu.

Więcej informacji na temat jak i w jakim celu robimy wizualizacje znajduje się w sekcji „porady”

* Dla klientów dokonujących znacznych zakupów do wizualizowanych wnętrz. Szczegóły informacji dostępne są w salonach.

Negocjuj ceny indywidualnie

Jeżeli klient firmy Chata 1 zamierza dokonać większych zakupów lub zakupów wielokrotnych może ubiegać się o rabat lub stały rabat. Rabaty nie dotyczą aktualnych przecen i promocji. Firmy mogą również ubiegać się o płatności terminowe. Wszelkie kwestie dotyczące cen i warunków sprzedaży uzgadnia się na miejscu w sklepie.

Skorzystaj z transportu

Przy większych zakupach firma Chata 1 dostarcza towar pod wskazany adres.

Przy dużych zakupach możliwy jest transport na terenie całej Polski i Litwy.

Salony sprzedaży

Suwałki

ul.Szpitalna 1A
tel:87 566 70 33

Ełk

ul.Kilińskiego 16
tel:87 610 99 01

CHATA 1
Żukowski, Puchalski, Żynda Sp.j.

16-400 Suwałki, ul. Szpitalna 1a
NIP: 844-232-02-14, Regon: 200328480
biuro@chata1.pl