Styl skandynawski

Styl skandynawski wykreowali projektanci z Danii i Finlandii już w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Ich idee do perfekcji i jeszcze niższej ceny doprowadzili Szwedzi. W Skandynawii jest dużo drewna. Płytki ceramiczne i gresy w stylu skandynawskim to najczęściej imitacje drewna. Skandynawskie cuda nie muszą być drogie. Spójrzmy na stołek ze znanego szwedzkiego sklepu. Cztery płyty ze sklejki, cztery kołki i cztery wkręty. Cena 29,99. To taniej niż w Chinach. I jest ergonomiczny. I można kupić do niego cały komplet mebli zrobionych tylko z płyt kołków i wkrętów. Czy to nie jest wspaniałe? Szwedzi potrafią zrobić meble nawet z kartonu. Są ekologiczne i dopasowane do ciała i trudne do kradzieży. Poza tym potencjalny złodziej z nowych krajów unijnych nie weźmie mebli z czterech kawałków sklejki. Skandynawowie nie zamykają drzwi od domów, bo tam za kradzież dawniej obcinano ręce. Można więc jak w bajce o Złotowłosej i trzech misiach zjeść kasze i zasnąć w cudzym łóżku, szczególnie na dalekiej północy. Tej skandynawskiej tradycji nie uznają jednak skandynawskie białe misie ludojady i lepiej nie wpraszać się do nich na obiad.

Właściwie to dom dostaje się od państwa, więc jest to dom społeczny. Wszyscy Skandynawowie są jedną wielką rodziną i każdy jest potomkiem Wikinga. Widzimy więc, że styl skandynawski to styl dla oszczędnych obywateli społeczności zagrożonej wielkim mrozem i głodem. To styl antydepresyjny. Nie czujesz winy że wydałeś dużo pieniędzy. Nie masz depresji że zabraknie na waciki, spa, stylistkę rzęs i paznokcie. Ale tak naprawdę nie o to chodzi. Depresja pojawia się gdy jest ciemno. Szwedzi nadużywają alkoholu zwłaszcza gdy brakuje im światła. Światło wzmaga endogeniczną produkcje endorfin i witaminy D. Styl skandynawski jest więc widny i jasny. Domki są małe bo ogrzewanie kosztuje. Ale mają duże okna. I bez firanek nawet w sypialni. Sąsiad musi wiedzieć o tobie wszystko. Ile masz na koncie, ile zarabiasz jak często uprawiasz seks. Jeżeli wybudujesz za duży dom to sąsiad skontroluje cię czy na pewno płacisz wszystkie podatki, a potem nie odezwie się do ciebie aż go nie zmniejszysz. Jeżeli chcesz pomalować elewację to sąsiad musi zgodzić się na kolor. Takie jest prawo. Ale stylowe skandynawskie wnętrza to nie tylko sklejka, płyta wiórowa i zorza polarna za oknem bez firanki. Skandynawowie tworzyli dzieła nowatorskie, które do dziś nie straciły nic ze swej atrakcyjności. Inspirowali się tradycyjnym rzemiosłem. Forma przedmiotu wynikała z funkcji ale dozwolone były eksperymenty z materiałem. Jeżeli bierzemy droższe i burżujskie skandynawskie meble to są one z reguły wykonane z bielonej sosny. Albo z drogiego drewna i perfekcyjnych ale minimalistycznych detali i okuć. Modne są bielone deski na podłodze i bielone boazerie. Najpopularniejsze są płótna bawełniane i lniane, z których szyje się poszewki, serwety, narzuty. Kiedy się zniszczą, robi się z nich z nich gałgankowe dywaniki. W ramach tej jasnej kolorystyki można na mniejszych powierzchniach pobawić się mocniejszymi kolorami.

Bezpłatna* wizualizacja i doradztwo

Skorzystaj z bezpłatnej usługi wizualizacji i doradztwa. Klienci którzy kupują płytki ceramiczne w firmie Chata 1 mogą poprosić o pomoc konsultantów. Pomoc polega na wprowadzeniu wymiarów pomieszczenia i jego układu do programu komputerowego a następnie rozmieszczeniu różnych produktów i konkretnych płytek na modelu komputerowym w celu możliwie najkorzystniejszego zaaranżowania danego wnętrza.

Całe pomieszczenie ogląda się na 42 calowym ekranie w formie animacji 3D. W czasie wykonywania wizualizacji konsultant może doradzić jakie technologie są optymalne w konkretnych sytuacjach lub pomóc w doborze materiałów bądź kolorów. Może również zaproponować wiele ciekawych rozwiązań i zasugerować jak stworzyć wnętrze w określonym stylu.

Więcej informacji na temat jak i w jakim celu robimy wizualizacje znajduje się w sekcji „porady”

* Dla klientów dokonujących znacznych zakupów do wizualizowanych wnętrz. Szczegóły informacji dostępne są w salonach.

Negocjuj ceny indywidualnie

Jeżeli klient firmy Chata 1 zamierza dokonać większych zakupów lub zakupów wielokrotnych może ubiegać się o rabat lub stały rabat. Rabaty nie dotyczą aktualnych przecen i promocji. Firmy mogą również ubiegać się o płatności terminowe. Wszelkie kwestie dotyczące cen i warunków sprzedaży uzgadnia się na miejscu w sklepie.

Skorzystaj z transportu

Przy większych zakupach firma Chata 1 dostarcza towar pod wskazany adres.

Przy dużych zakupach możliwy jest transport na terenie całej Polski i Litwy.

Salony sprzedaży

Suwałki

ul.Szpitalna 1A
tel:87 566 70 33

Ełk

ul.Kilińskiego 16
tel:87 610 99 01

CHATA 1
Żukowski, Puchalski, Żynda Sp.j.

16-400 Suwałki, ul. Szpitalna 1a
NIP: 844-232-02-14, Regon: 200328480
biuro@chata1.pl