Porady

Przepis na udaną łazienkę.

Staramy się sprzedawać kompleksowe rozwiązania jakimi są pomysł i materiał czyli kolekcje płytek połączone przy pomocy komputerowej aranżacji w jedną całość z wyposażeniem łazienki. Traktujemy całą łazienkę jako produkt finalny i docelowy. Płytki ceramiczne w tym mozaiki, gresy, glazury oraz inne okładziny takie jak deski lub kamień oraz wyposażenie łazienki takie jak meble, drzwi, umywalki, sedesy, zlewozmywaki, baterie, to nasz materiał i nasze podzespoły. Produkt to łazienka. Produkt finalny wymaga jeszcze montażu ale my nie możemy się niestety nim zająć, ze względu na jego czasochłonność. Działa tu zasada synergii. Suma wszystkich składników oraz sposób ich połączenia w finalną całość to dużo więcej niż same składniki. To tak jak przyrządzanie posiłku. Potrzebujemy przepisu na łazienkę – to daje dekorator i konsultant. Potrzebujemy składników łazienki – to kupujemy w sklepie. Potrzebujemy również czasu i piekarnika – to dają wykonawcy. Składniki trzeba odpowiednio połączyć, czasem trochę zaryzykować i dodać coś spoza przepisu i wreszcie ustawić piekarnik na odpowiednią temperaturę i czas. Jeżeli po drodze coś się nie uda to cały posiłek nie wyjdzie tak jak oczekiwaliśmy.  Całość jest tym czego szukamy. Jeżeli mamy doskonały przepis a użyjemy nieodpowiednich składników wyjdzie coś innego niż chcieliśmy, jeżeli składniki są doskonałe i wyszukane a przepis jest niedopracowany, potrawa może nas rozczarować. Wreszcie piekarnik może wszystko spalić. Dla tego wiemy, że do doskonałych efektów wiedzie dosyć długa droga. Nawet najpiękniejsze płytki można źle zaaranżować i łazienka może wyjść droga i nieciekawa. Nawet nieciekawe płytki można błyskotliwie zaaranżować i łazienka będzie udana. Nawet piękna łazienka może nas angażować w nieustanne sprzątanie lub narazić nas na poślizgnięcie się na śliskiej i mokrej posadzce. Przepis musi być więc dopracowany a składniki odpowiednie. Tym się właśnie zajmujemy.

Omawiając poszczególne elementy produktu finalnego – łazienki, w pierwszej kolejności spójrzmy na płytki. To one tworzą charakter łazienki w największym stopniu. To podstawowy składnik przepisu. Nawet jeżeli zastosujemy w łazience najnowocześniejsze rozwiązania sanitarne i minimalistyczne wzornictwo urządzeń takich jak wanna, armatura, miska ustępowa  itd., to może się okazać, że i tak łazienka będzie miała tradycyjny charakter. Powodem będą tradycyjnie ułożone, tradycyjne płytki.

Płytki są ceramiczne, nie są odlewane w piecu hutniczym ale wypalane w piecu gazowym. Nie są idealnie równe. Nie wszyscy o tym wiedzą. Ich nierówności muszą być skompensowane fugą i odpowiednim ułożeniem. Płytek długich nie wolno układać na długą mijankę która uwypukli wszystkie nierówności płytek. O nierównościach zawsze chcemy porozmawiać z naszymi klientami aby byli przygotowani na zabiegi mające zniwelować wizualne nierówności na posadzkach lub ścianach. Szczególnych perfekcjonistów zachęcamy do zakupu płytek rektyfikowanych z dodatkową warstwą szkliwa. Takie są najdroższe i najrówniejsze, co nie znaczy że idealnie równe. Linia prosta istnieje tylko w naszym umyśle. W naturze nie istnieje. Prosta i kąty proste to najczęstrzy przedmiot konfliktu między wykonawca a inwestorem. Nie będziemy w tym miejscu poruszać technicznych aspektów produkcji, doboru i układania płytek ponieważ jest to obszerny temat. To temat na indywidualną rozmowę w sklepie. Jest w czym wybierać. Mamy rozbudowaną ekspozycję ale pracujemy również z katalogami. Mamy około siedemdziesięciu przykładowych aranżacji wykonanych w naszym salonie. Posiadamy wiele mebli ekspozycyjnych na których na żywo można obejrzeć kilka tysięcy wzorów płytek. Handlujemy z niemal wszystkimi producentami polskimi i kilkudziesięcioma zagranicznymi. To umożliwia nam sprowadzenie niemal dowolnych płytek z całej Europy.

Trudno jest w tym miejscu nie wspomnieć o takich parametrach płytek jak klasa antypoślizgowości, szczególnie istotna w mokrych miejscach takich jak łazienka lub schody zewnętrzne, oraz ścieralności szkliwa, parametrze który może wykluczyć niektóre produkty jako nieodpowiednie do stosowania w miejscach szczególnie intensywnie użytkowanych.

Ciekawym tematem związanym ze strefą wody w domu są mozaiki. To zawsze modna i efektowna dekoracja. Mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów. Istotne jest aby dobrze komponowały się z resztą łazienki i były prawidłowo wykonane. Niestety wiele ekip budowlanych nie ma doświadczenia z układaniem mozaik. Warto jest więc zaczerpnąć trochę wiedzy o metodach ich montażu.

Inne składniki przepisu na łazienkę to wanna i kabina lub wanna i parawan wannowy. To są kluczowe elementy łazienki ponieważ zajmują wiele miejsca. Położenie wanny lub kabiny czasami wyznacza układ całej łazienki. Ze względu na rozmieszczenie wyposażenia łazienki możemy podzielić na łazienki z „centralnym punktem dowodzenia” i te z rozbudowaną komunikacją. Łazienki małe wcale nie muszą być niepraktyczne, o ile zaplanujemy w nich centralne miejsce z którego mamy dostęp do niemal wszystkich urządzeń sanitarnych. Optymalnie jest jeżeli drzwi są na środku dłuższej ściany pomieszczenia o prostokątnej podłodze. Wówczas centralny punkt podłogi umożliwia dostęp do kabiny i wc umieszczonych na ścianie krótszej oraz wanny umieszczonej na drugiej krótszej ścianie. Istnieje wiele wariantów takiego rozmieszczenia. Idealnie jest jeżeli dłuższa ściana nie jest krótsza niż 3,1m a krótsza ściana nie jest krótsza niż 2,1m. Jeżeli łazienka jest duża to polecamy zaplanować salon kąpielowy. Możemy wówczas umieścić w niej wannę wolnostojącą i otwartą kabinę walk in. Taka kabina zajmuje dużo miejsca, ale wbrew pozorom jest dużo praktyczniejsza niż tradycyjne kabiny. Salon łazienkowy to dzisiaj często połączona z sypialnią strefa wieczornych spotkań małżonków, którą można zamknąć na klucz. Łazienka zrasta się z sypialnią i może wchłonąć garderobę, strefę wypoczynkowo rekreacyjną sypialni , siłownię itd. Coraz częściej salonach kąpielowych słychać muzykę i wiadomości telewizyjne. Mamy coraz mniej czasu i próbujemy łączyć wiele codziennych czynności, których oddzielnie nie jesteśmy w stanie wcisnąć w codzienny grafik.

Armatura to biżuteria naszej łazienki. Ładny komplet baterii dodaje jej blasku i bywa doskonałym akcentem ubogacającym aranżację. Można powiedzieć że dobrze dobrane sanitariaty i armatura mogą być „puentą” całej aranżacji łazienki. Armatura, eleganckie wanny, meble i umywalki mogą nawet samoistnie stanowić główny pomysł na łazienkę. Mogą również dopełnić i podkreślić nasz podstawowy pomysł na łazienkę. Same wiemy, że ubrane szykownie lub z charakterem czujemy się atrakcyjniej i mamy większe poczucie pewności siebie i często lepszy nastrój. Podobnie nasze ulubione miejsca we własnym domu mogą poprawiać nam samopoczucie, jeżeli zapewnimy im odpowiedni charakter. To wszystko powoduje ze warto popracować nad nastrojem i charakterem łazienki, która często jest sceną i oprawą codziennych spotkań i czynności. Na ów nastrój i charakter składają się po części elementy wyposażenia łazienki. Nad ich wzornictwem i przyjaznym dla użytkownika ergonomicznym i praktycznymi rozwiązaniami pracują całe zespoły artystów i inżynierów. Wszystko po to aby było wygodniej i przyjemniej a także czyściej i higieniczniej. Postęp technologiczny to coś, co naprawdę pomaga na co dzień.

Firma Chata 1 prowadzi sprzedaż niemal wszystkich znaczących producentów ceramiki, armatury i mebli łazienkowych dostępnych na rynku polskim. Nie jesteśmy w stanie trzymać każdej pozycji z tej masy produktów ale nawet jeżeli nie mamy czegoś od ręki zawsze możemy to sprowadzić. Mamy również bardzo bogatą ekspozycję, która zajmuje ponad 1000 m2.

Na końcu porozmawiajmy o budżecie inwestycji. Klienci próbują maksymalizować konsumpcję i inwestycje w ramach środków którymi dysponują. Oznacza to, że łazienka konkuruje o środki z samochodem, wakacjami i studiami dzieci i naszą działalnością charytatywną. Zawsze można wziąć kredyt, ale to jest rozwiązanie które nie wszyscy akceptują. Dla tego dobrze jest precyzyjnie ustalić ramy finansowe dla twojej inwestycji i dobrze jest rozsądnie skalkulować koszty towaru i wykonawstwa. Nie chcemy abyś wydawał na łazienkę pieniądze które chciałbyś przeznaczyć na inne ważne cele. Ale może okazać się że w założonej kwocie możemy uzyskać bardzo pozytywne efekty o ile dobrze wykorzystamy i rozdysponujemy nasze środki. Nie zawsze im drożej tym ładniej. Koncepcja i pomysł nie kosztują wiele a decydują o efekcie dużo bardziej niż cena poszczególnych podzespołów łazienki.  Może się zdarzyć, że towar budżetowy będzie robił większe wrażenie niż ekskluzywny, ponieważ zastosowanie towaru może częściowo zmienić charakter takiego towaru. Co mamy na myśli? Po pierwsze możemy opracować aranżację łazienki, która będzie inspirowana ekskluzywnymi wnętrzami, ale użyjemy tańszych zamienników. Efekt może być do złudzenia taki sam jak na zdjęciach które nas zainspirowały. Zapraszamy do obejrzenia inspirujących zdjęć dostępnych w naszych komputerowych galeriach w salonie. Inspirujący pomysł to majątek. My dajemy go za darmo. Wystarczy pooglądać w salonie oraz na naszym ekranie najlepsze pomysły i najatrakcyjniejsze wnętrza. Możemy je później przenieść na komputerowy model państwa łazienki dzięki dodatkowej usłudze aranżacji wnętrz. Po drugie, może okazać się że czasami wystarczy zastosować wcale niedużo drogiego materiału, a efekt jego zastosowania i tak udzieli łazience wyjątkowego charakteru.  Naprawdę wcale nie potrzebujesz fortuny, aby cieszyć się doskonałymi pomysłami i wnętrzami. Potrzebujesz dobrego przygotowania swojej inwestycji. Tym się właśnie zajmujemy i w tym możemy Tobie pomóc.

Bezpłatna* wizualizacja i doradztwo

Skorzystaj z bezpłatnej usługi wizualizacji i doradztwa. Klienci którzy kupują płytki ceramiczne w firmie Chata 1 mogą poprosić o pomoc konsultantów. Pomoc polega na wprowadzeniu wymiarów pomieszczenia i jego układu do programu komputerowego a następnie rozmieszczeniu różnych produktów i konkretnych płytek na modelu komputerowym w celu możliwie najkorzystniejszego zaaranżowania danego wnętrza.

Całe pomieszczenie ogląda się na 42 calowym ekranie w formie animacji 3D. W czasie wykonywania wizualizacji konsultant może doradzić jakie technologie są optymalne w konkretnych sytuacjach lub pomóc w doborze materiałów bądź kolorów. Może również zaproponować wiele ciekawych rozwiązań i zasugerować jak stworzyć wnętrze w określonym stylu.

Więcej informacji na temat jak i w jakim celu robimy wizualizacje znajduje się w sekcji „porady”

* Dla klientów dokonujących znacznych zakupów do wizualizowanych wnętrz. Szczegóły informacji dostępne są w salonach.

Negocjuj ceny indywidualnie

Jeżeli klient firmy Chata 1 zamierza dokonać większych zakupów lub zakupów wielokrotnych może ubiegać się o rabat lub stały rabat. Rabaty nie dotyczą aktualnych przecen i promocji. Firmy mogą również ubiegać się o płatności terminowe. Wszelkie kwestie dotyczące cen i warunków sprzedaży uzgadnia się na miejscu w sklepie.

Skorzystaj z transportu

Przy większych zakupach firma Chata 1 dostarcza towar pod wskazany adres.

Przy dużych zakupach możliwy jest transport na terenie całej Polski i Litwy.

Salony sprzedaży

Suwałki

ul.Szpitalna 1A
tel:87 566 70 33

Ełk

ul.Kilińskiego 16
tel:87 610 99 01

CHATA 1
Żukowski, Puchalski, Żynda Sp.j.

16-400 Suwałki, ul. Szpitalna 1a
NIP: 844-232-02-14, Regon: 200328480
biuro@chata1.pl