Porady

Jak kupować płytki ceramiczne i wyposażenie do łazienki?

Jeżeli planujesz wykonanie lub remont łazienki a nie wiesz jak się do tego zabrać, ta strona jest dla Ciebie. Łazienka to nie tylko płytki, kabina miska ustępowa, wanna i umywalka. To także wzornictwo, pomysł i detale. Jeżeli chcemy mieć ładną, funkcjonalną i wygodną łazienkę, musimy poświęcić jej trochę czasu. Ale nawet najlepsze pomysły i najdroższe materiały mogą zostać zmarnowane przez nieprzemyślany i niedbały montaż i wykonawstwo. Dobry efekt jest trudny do osiągnięcia ponieważ należy bezbłędnie połączyć wiele elementów w bardzo określony sposób. To trudna sztuka organizacji, decyzji, aranżacji i wykonawstwa. Wiedzą o tym ci którzy popełnili błędy na którymś etapie planowania kosztów, wyboru stylu, logistyki zakupów, rozwiązań ergonomicznych i użytkowych, designu oraz wreszcie montażu. Na ich naprawę jest często za późno i zamiast uczucia zadowolenia pozostaje jakiś żal, o którym chcemy jak najszybciej zapomnieć. Inwestorzy nie spodziewają się pewnych problemów, a one z reguły występują. Dobrze jest więc poznać kilka pułapek, jakich warto unikać. Korzystnie jest również poznać wszystkie ważne aspekty osiągania jak najlepszych rezultatów przy jak najniższych nakładach czasu i pieniędzy.

Pierwszy krok do udanej łazienki to zapewnienie sobie czasu odpowiedniego do podejmowania decyzji w atmosferze relaksu i spokoju. Jeżeli będziemy się spieszyć to nasza inwestycja narażona jest na błędy i może być nieprzemyślana. Nie zostawiajmy ważnych spraw na ostatnią chwilę. To może spowodować dodatkowe koszty i stres. Jeżeli planujesz remont lub wykończenie łazienki nie zwlekaj. Ekipy budowlane mają dziś długie terminy oczekiwania i nie lubią zmieniać planów. Najczęściej wybieranych produktów często brakuje w fabrykach. Mamy ogromne ilości towaru na magazynach. Wystarczy jednak, że spodoba ci się coś innego, a grozi ci długi czas oczekiwania na towar, a poprzez to konflikt z niecierpliwym majstrem.

Jeżeli mamy już umówionego wykonawcę, musimy ustalić co nasz wykonawca jest w stanie wykonać. Czy jest w stanie ciąć i montować duże formaty płytek? Czy jest w stanie wykonać mozaikę? Czy jest w stanie wykonać skomplikowane zabudowy, skorygować nierówności ścian i posadzek, skorygować braki kątów, wykonać oświetlenie LED , szlifować kanty płytek , fugować fugą epoksydową itd. Jeżeli nie jest, to nie będziemy brać pod uwagę tych elementów łazienki, których wykonawca nie podejmie się wykonać.

Jeżeli wiemy już co potrafi nasz wykonawca, możemy myśleć o wzornictwie i koncepcji. Najłatwiej, najszybciej i najbezpieczniej jest udać się do naszego salonu i obejrzeć ekspozycję na żywo. Posiadamy kilka tysięcy wzorów producentów polskich i zagranicznych. To prawie pełen przekrój oferty rynkowej. Jeżeli mamy dużo czasu warto pooglądać zdjęcia, autentycznie wykonanych łazienek i aranżacje architektów i dekoratorów. Można je obejrzeć w serwisach internetowych poświęconych wzornictwu i wnętrzarstwu.  Zdjęcia z katalogów lub stron producentów to również dobre źródło inspiracji ale, z powodów marketingowych, nie zawsze prezentują one aranżacje łazienek, które można wykonać w przeciętnym domu. Szczególnie wymagającym klientom, którzy dysponują czasem, w naszym salonie udostępniamy do wglądu wybrane przez nas fotografie i aranżacje łazienek. Są to najwybitniejsze perły sztuki urządzania łazienek. To wspaniała metoda na inspirujący pomysł. Serdecznie zapraszamy.

Wzornictwo jest ściśle powiązane z koncepcją urządzenia łazienki i najlepiej jest nie rozdzielać tych elementów pomysłu na łazienkę. Dla tego świadczymy usługi aranżacji wnętrz. Pierwszy etap aranżacji to określenie indywidualnych gustów i potrzeb, oraz budżetu inwestycji, a także fizycznych ograniczeń jakie stawia nam konkretny budynek. Można to wykonać poprzez rozmowę z konsultantem lub dodatkowo wypełnienie ankiety. Jeżeli znamy już nasze preferencje dotyczące stylu, koloru, technologii i motywów dekoracyjnych, wybieramy konkretne produkty. Jeżeli wybierzemy produkty dostępne od ręki, nie musimy martwić się o terminy dostawy. Jeżeli wybierzemy produkty dostępne w fabrykach, czas dostawy może wynieść od kilku dni nawet do około miesiąca. Bywa jednak, że zapasy towaru wyczerpią się i na towar trzeba czekać do momentu gdy zostanie wyprodukowany. Wówczas czas oczekiwania może się jeszcze przedłużyć. Dla tego im wcześniej pomyślimy o produktach, tym więcej będziemy mieli możliwości.

Ocean możliwości jaki daje nam dostęp do produktów około 300 fabryk, może wydawać się przytłaczający. Istnieją produkty o najróżniejszych cechach i warto skorzystać z wieloletniego doświadczenia naszej kadry, w celu wyłowienia z tej masy produktu optymalnego. Wyselekcjonowany przez nas towar, który postanowiliśmy wyeksponować i posiadać od ręki na magazynach,  to najbardziej atrakcyjne w naszej ocenie produkty, ale część klientów poszukuje czegoś absolutnie specjalnego lub towaru a bardzo określonych właściwościach. Dla tego posiadamy szeroką ofertę towarów sprowadzanych na zamówienie.  Dysponujemy próbkami i katalogami. Staramy się aby w naszej ofercie było wszystko co tylko może przyjść klientom do głowy.

Aby nie oszaleć przy wyborze zalecamy stosowanie zasady: „nie mogę mieć wszystkiego na raz”. Kiedy umysł nie może przeanalizować wszystkich korzyści i wpada w pułapkę zbyt wielu opcji, trzeba zaufać emocjom. Oczywiście w ramach założonego uprzednio budżetu. Emocje przyspieszają podejmowanie trudnych decyzji i bez nich pewnie nie bylibyśmy zdolni wybrać produktów w rozsądnym czasie i cieszyć się z ich wyboru. Zbyt długa analiza możliwości prowadzi często do braku decyzji lub do podważania zasadności już podjętych decyzji ponieważ zawsze chcemy wybrać jak najlepiej, a nie przeanalizowaliśmy jeszcze wszystkich możliwych opcji. Taka analiza może trwać miesiącami a decyzja będzie coraz trudniejsza. Nie lubimy rezygnować z rzeczy które się nam podobają. Zamiast cieszyć się z frajdy zakupów zaczynamy żałować że nie możemy mieć jednocześnie tego i tamtego, ponieważ mamy tylko jedną łazienkę. Najlepiej jest od razu zapomnieć o opcjach które nie zmieszczą się w naszym budżecie lub nie dadzą się jednocześnie zastosować w jednym pomieszczeniu. Taka decyzja nie jest przyjemna ale bez niej nie przejdziemy do kolejnych etapów tworzenia. Męża również wybiera się spośród wielu atrakcyjnych mężczyzn, ale kiedy jest już wybrany najlepiej od razu odpuścić sobie analizy jak to by było gdyby………, ponieważ mogą się wówczas pojawić niepotrzebne dywagacje.

Kiedy wybraliśmy już produkty, opracowujemy koncepcję aranżacji pomieszczenia czyli zabieramy się do wizualizacji łazienki. Tutaj opracowujemy lub dopracowujemy pomysł, który często znaczy więcej niż produkty. Więcej o wizualizacji można dowiedzieć się w dziale „Jak robimy wizualizację” oraz „Przepis na udaną łazienkę”. Zapraszamy!

Bezpłatna* wizualizacja i doradztwo

Skorzystaj z bezpłatnej usługi wizualizacji i doradztwa. Klienci którzy kupują płytki ceramiczne w firmie Chata 1 mogą poprosić o pomoc konsultantów. Pomoc polega na wprowadzeniu wymiarów pomieszczenia i jego układu do programu komputerowego a następnie rozmieszczeniu różnych produktów i konkretnych płytek na modelu komputerowym w celu możliwie najkorzystniejszego zaaranżowania danego wnętrza.

Całe pomieszczenie ogląda się na 42 calowym ekranie w formie animacji 3D. W czasie wykonywania wizualizacji konsultant może doradzić jakie technologie są optymalne w konkretnych sytuacjach lub pomóc w doborze materiałów bądź kolorów. Może również zaproponować wiele ciekawych rozwiązań i zasugerować jak stworzyć wnętrze w określonym stylu.

Więcej informacji na temat jak i w jakim celu robimy wizualizacje znajduje się w sekcji „porady”

* Dla klientów dokonujących znacznych zakupów do wizualizowanych wnętrz. Szczegóły informacji dostępne są w salonach.

Negocjuj ceny indywidualnie

Jeżeli klient firmy Chata 1 zamierza dokonać większych zakupów lub zakupów wielokrotnych może ubiegać się o rabat lub stały rabat. Rabaty nie dotyczą aktualnych przecen i promocji. Firmy mogą również ubiegać się o płatności terminowe. Wszelkie kwestie dotyczące cen i warunków sprzedaży uzgadnia się na miejscu w sklepie.

Skorzystaj z transportu

Przy większych zakupach firma Chata 1 dostarcza towar pod wskazany adres.

Przy dużych zakupach możliwy jest transport na terenie całej Polski i Litwy.

Salony sprzedaży

Suwałki

ul.Szpitalna 1A
tel:87 566 70 33

Ełk

ul.Kilińskiego 16
tel:87 610 99 01

CHATA 1
Żukowski, Puchalski, Żynda Sp.j.

16-400 Suwałki, ul. Szpitalna 1a
NIP: 844-232-02-14, Regon: 200328480
biuro@chata1.pl