Efekt klasyczny i retro – potrzeba romantyzmu

Efekt klasyczny i retro – potrzeba romantyzmu – galeria zdjęć.

Żona lubi oglądać seriale i komedie romantyczne. Zaspokajają one jej potrzebę życia w matriksie. Realny świat ery informacji jest zagmatwany i łatwo się w nim pogubić. Romantyczny świat jest bardzo prosty. Mężczyźni myślą w nim i zachowują się tak samo jak kobiety. Łatwo ich zrozumieć. Oni również łatwo rozumieją kobiety. W romantycznym matriksie mężczyźni są kobietami w ciele mężczyzny. To tzw. romantycy. Romantyk to postać science fiction. Tacy mężczyźni nie istnieją w realnym świecie, ale istnieją w romantycznym matriksie. Mają oni potrzeby identyczne jak kobiety. Potrzeby realnych mężczyzn są z innego świata niż świat kobiet. Mężczyzna to inny gatunek. Ma inna budowę anatomiczną i inny mózg. Mózg sterowany jest hormonami i neuroprzekaźnikami. Mężczyźni napędzani są endorfinami, serotoniną, adrenaliną i testosteronem. Myślenie o konkretnych sprawach, oraz percepcyjne uczenie się konkretnych spraw, generuje produkcję tej chemii programującej mózg mężczyzny. Nie piszemy tu jednak o potrzebach męża. Drastyczna odmienność potrzeb mężczyzn czasami sprawia, że kobiety w męskim świecie czują się wyalienowane. Wielu mężczyzn nie dostrzega odmienności potrzeb i zainteresowań kobiet. Jeżeli mąż nie odkryje kobiecego uniwersum, może doprowadzić do samotności żony. Samotność żony to największa klęska męża ponieważ samotność bardzo boli. Śpiewa o tym kapela Dżem w prawie wszystkich utworach napisanych przez Ryśka Riedla. Człowiek potrzebuje głębokiej relacji z drugim człowiekiem. Poznanie potrzeb drugiej strony pomaga taką relację osiągnąć. Samotność żony i wrażenie że mąż jej nie rozumie, może zniszczyć relacje małżeńskie. Bywa, że remont lub budowa domu kończą się kłótniami i rozwodem, ponieważ zamiast sobie nawzajem dogadzać, każdy z małżonków próbuje postawić na swoim.

Ale w dawnych czasach, za górami i za lasami świat wydawał się bardziej kobiecy. Żyli w nim rycerze, młynarze, księżniczki i pastuszki. To były czasy! Nie było filmów erotycznych, świerszczyków i tzw. kina kopanego. Mężczyźni nie oglądali meczów. Mieli czas na rozmowy, grę w karty i prowadzili bujne życie towarzyskie. Z nudów czytali ambitną literaturę. Było o czym z nimi porozmawiać. Były jakieś wciągające tematy. Żona potrzebuje intensywnej stymulacji. Chodzi o stymulację umysłu. Żona musi rozmawiać bo to ją nakręca i stymuluje. Chce mieć z kim porozmawiać na stymulujące ją tematy. Stymulacja polega na percepcyjnej nauce, zaskoczeniu i  ciągłej zmianie. Ma na celu wzrost produkcji neuroprzekaźników odpowiedzialnych za podwyższony nastrój i poprawę samopoczucia. Żona chce aby mąż ją inspirował i kształtował jej wewnętrzny świat konstrukcji i struktur logicznych.

Żona potrzebuje mężczyzn którzy ją stymulują. Najlepszą stymulacja jest wciągająca rozmowa, która wnosi coraz to nowe zaskakujące treści i uczy ciekawych idei koncepcji i pomysłów. Stymulujące są dowcipy i figle. Ale jak tu zmusić do rozmowy drewno? Jeżeli mąż nie ma żadnych zainteresowań oprócz filmów propagujących przemoc, to czym on będzie stymulował żonę? Aby uruchomić rozwój intelektualny męża można w tym celu użyć hipnozy. Żona musi więc wprowadzić męża w trans. Można to zrobić bardzo bezpośrednio przenosząc męża do świata romantycznego matrixu. Należy użyć do tego odpowiedniej scenografii. Taką scenerią może być mieszkanie urządzone w stylu romantycznym, klasycznym , retro, kolonialnym, wiktoriańskim i innym dowolnym stylu historycznym. Takie mieszkanie może wywołać skojarzenia z dawnymi czasami, kiedy mniej oglądało się telewizor i mniej siedziało w Internecie a więcej rozmawiało z żoną i dziećmi. Taka romantyczna sceneria domu lub hotelu może podświadomie wtłoczyć męża w romantyczne schematy myślenia, zachowania i działania. Aby wejść w taki trans należy mentalnie przenieść się w czasie. Na mazurach w okolicy Węgorzewa i Korsz można się mentalnie przenieść do czasów PRL. Tamtejsze okolice w ogóle nie zmieniły się przez ostatnich 50 lat. Tam się można dosłownie teleportować do czasów Gomułki. Kształtowanie umysłowości męża może być więc łatwiejsze w romantycznej atmosferze starej kamienicy lub starego siedliska. Możemy wówczas wykorzystać skojarzenia istniejące w umyśle męża. Manipulacja mężem polega na ciąganiu umysłu męża za liny, którymi są jego najgłębsze podświadome skojarzenia. Reakcje behawioralne męża występujące w skojarzeniu z określonymi sytuacjami i bodźcami trzeba jednak uprzednio albo wykryć albo stworzyć, co nie zawsze się udaje.

Efekt klasyczny i retro to jedyny ratunek gdy żona chce wyremontować lub odrestaurować starą, stylową, zabytkową, urokliwą, pełną klasycystycznego lub modernistycznego wdzięku, pachnącą dwudziestoleciem międzywojennym kamienicę lub dom. W ofercie posiadamy cały przekrój stylowych płytek ceramicznych i gresów o charakterze retro, klasycznym, klasycystycznym, wiktoriańskim, barokowym, rokkoko a nawet secesyjnym. Nie przerabiaj dziedzictwa narodowego na fabryczny loft ani na sterylne minimalistyczne laboratorium. Nie rób krzywdy zabytkom i zastosuj efekt klasyczny i retro. Pozwól pokoleniom posmakować i powąchać pradawnego dobrego stylu i przenieś gości wehikułem czasu do dwudziestolecia międzywojennego. Płytki ceramiczne i gresy imitujące stary szykowny produkt retro to nasza specjalność. W dwudziestoleciu międzywojennym w mieszkaniach nie było łazienek. Umywalka to był szokujący bajer. Możesz więc urządzać łazienkę z pewna swobodą ponieważ prawdopodobnie będziesz musiała ją stworzyć od nowa. Ale aby zachować klimat, styl a także efekt klasyczny i retro całości, warto nie wykraczać poza dominujący w twoim zabytkowym obiekcie westchnień.

Dla czego za stare, zabytkowe, klasyczne, romantyczne i retro Ferrari 288GTO trzeba zapłacić więcej niż za nowe postindustrialne Ferrari California? Ponieważ Ferrari to nie samochód tylko inwestycja (i generator nielegalnej adrenaliny). Kupując ferrari nie będziesz nim woził gruzu na wysypisko i pralki do naprawy. Kupujesz je aby za dwadzieścia lat było warte dziesięć razy tyle. Ale musi to być model unikatowy. Limitowana seria. On jest jak obraz Matejki. Jedyny taki na świecie. Cena rośnie im jest starszy. Dla tego mając perfekcyjnie zachowany dom lub kamienicę warto nie zbezcześcić dzieła sztuki. Płytki ceramiczne i gresy w klimacie klasycznym i retro to naprawdę dobry pomysł.

Ale jeżeli jesteś zniesmaczona rewolucją seksualną i postmodernistycznym brakiem sensu, oraz pustą komercyjną papką serwowaną w mediach, to prawdopodobnie żałujesz, że nie urodziłaś się w dziewiętnastym wieku. Wtedy mężczyźni nie oglądali Rambo i Commando. Czytali książki i rozmawiali o poezji. Spróbuj więc w środowisku własnego domu stworzyć atmosferę inteligenckiego lub dekadenckiego klubu. Przestrzeń i atmosfera budynków wpływa na nasze zachowanie, budzi podświadome skojarzenia i wtłacza nas w podświadome role. Wprowadza nas w trans. W kościele jesteśmy innymi ludźmi. Czujemy się jak ontologicznie metafizyczne byty nieśmiertelne. Na dyskotece jesteśmy nienasyconymi spuszczonymi ze smyczy bandytami lub policjantkami pilnującymi butelki i kopiącymi pod stołem. W pachnącej starymi murami kamienicy jesteśmy jak dżentelmeni i damy.

Bezpłatna* wizualizacja i doradztwo

Skorzystaj z bezpłatnej usługi wizualizacji i doradztwa. Klienci którzy kupują płytki ceramiczne w firmie Chata 1 mogą poprosić o pomoc konsultantów. Pomoc polega na wprowadzeniu wymiarów pomieszczenia i jego układu do programu komputerowego a następnie rozmieszczeniu różnych produktów i konkretnych płytek na modelu komputerowym w celu możliwie najkorzystniejszego zaaranżowania danego wnętrza.

Całe pomieszczenie ogląda się na 42 calowym ekranie w formie animacji 3D. W czasie wykonywania wizualizacji konsultant może doradzić jakie technologie są optymalne w konkretnych sytuacjach lub pomóc w doborze materiałów bądź kolorów. Może również zaproponować wiele ciekawych rozwiązań i zasugerować jak stworzyć wnętrze w określonym stylu.

Więcej informacji na temat jak i w jakim celu robimy wizualizacje znajduje się w sekcji „porady”

* Dla klientów dokonujących znacznych zakupów do wizualizowanych wnętrz. Szczegóły informacji dostępne są w salonach.

Negocjuj ceny indywidualnie

Jeżeli klient firmy Chata 1 zamierza dokonać większych zakupów lub zakupów wielokrotnych może ubiegać się o rabat lub stały rabat. Rabaty nie dotyczą aktualnych przecen i promocji. Firmy mogą również ubiegać się o płatności terminowe. Wszelkie kwestie dotyczące cen i warunków sprzedaży uzgadnia się na miejscu w sklepie.

Skorzystaj z transportu

Przy większych zakupach firma Chata 1 dostarcza towar pod wskazany adres.

Przy dużych zakupach możliwy jest transport na terenie całej Polski i Litwy.

Salony sprzedaży

Suwałki

ul.Szpitalna 1A
tel:87 566 70 33

Ełk

ul.Kilińskiego 16
tel:87 610 99 01

CHATA 1
Żukowski, Puchalski, Żynda Sp.j.

16-400 Suwałki, ul. Szpitalna 1a
NIP: 844-232-02-14, Regon: 200328480
biuro@chata1.pl