Efekt kamienia szarego – potrzeba zmiany i zaskoczenia

Efekt kamienia szarego – potrzeba zmiany i zaskoczenia – galeria zdjęć.

Żona potrzebuje zmian. Nie każdy mężczyzna to rozumie. Brak zmian wywołuje nudę, a nuda oznacza brak substancji chemicznych produkowanych przez organizm w celu polepszenia samopoczucia. Jeżeli żona robi coś w sposób monotonny, jednostajny i przez bardzo długi czas, pojawia się u niej obniżenie nastroju i zły humor. Uśmiech pojawia się na twarzy żony kiedy mężowi uda się ją zaskoczyć. Zaskoczenie to najmocniejsza forma zmiany. Cały dobry, komediowy humor i dowcipy polegają na efekcie zaskoczenia. Kiedy sytuacja wytrąca nas z schematów i szablonów myślenia po prostu się uśmiechamy. Ale nawet jeżeli żona cały czas ogląda ulubiony serial komediowy, musi robić przerwy i zmieniać czynności bo zwariuje i dostanie doła. Żona nie może popaść w monotonię, bo to prawie na pewno doprowadzi ją do obwiniania męża o to, że mężczyźni mają lepiej od kobiet. W szczególności żona nie może zajmować się dziećmi 20 lat z rzędu od rana do nocy. Nawet jeżeli dzieci są najgrzeczniejsze na świecie, rutyna i monotonia zabijają entuzjazm wynikający z macierzyństwa. Aby żona poczuła że żyje, należy cały czas organizować jej zmiany i zaskakiwać ją. Ale najlepiej jest kiedy żona sama zaczyna siebie zaskakiwać poprzez mocny efekt percepcyjnego uczenia się wynikający z jakiejś pasji. Genialnie jest, jeżeli ta pasja służy innym ludziom i nie jest stratą czasu. Pasje, poprzez efekt percepcyjnego uczenia się, powiązują, na skutek ciągłych zmian i zaskoczeń, aktywność zwojów mózgowych używanych podczas realizowania pasji, z reakcją mózgowego układu nagrody. Doprowadzają do endogenicznej produkcji neuroprzekaźników odpowiedzialnych za polepszenie samopoczucia. Wszyscy instynktownie dążymy do poprawy samopoczucia i jesteśmy tak naprawdę uzależnieni od jednego narkotyku – dobrego samopoczucia. Cokolwiek poprawia nam nastrój i samopoczucie staje się narkotykiem. Ale kiedy ćpamy sztuczne narkotyki, eliminujemy te oryginalnie produkowane przez organizm. Organizm, w przypadku zbyt dużych ilości neuroprzekaźników, podnosi próg reakcji i zaczyna reagować tylko i wyłącznie na coraz wyższe stężenia. Leczenie wymaga odtrucia układu nagrody i leczenia z coraz głębszej depresji wynikającej z braku reakcji układu nagrody na naturalne dawki neuroprzekaźników.

Dobrze aby pasją i narkotykiem żony był jej mąż. Dla męża ciało żony jest z pewnością narkotykiem. Mężowie uwielbiają upijać się widokiem i ciałem żony. Ale dobrze byłoby, aby pasją i narkotykiem męża była również umysłowa i psychiczna konstrukcja osobowości żony. Niestety jedna pasja i jeden narkotyk to za mało. Motywowani i napędzani zionącym głodem obdarowywania innych, wielcy mistrzowie renesansu byli hipermaniakami i megapasjonatami. Mania obdarowywania wynikająca z doktryny chrześcijańskiej oraz strach przed wojnami włoskimi i wojnami z Turcją stworzył w ich głowach turbodoładowane mózgi. Ciekawość wynikająca z załamania się dotychczasowych, utartych schematów myślenia, stymulowała ich twórczość. Byli jednocześnie pisarzami, architektami, konstruktorami, muzykami, wojownikami, politykami, malarzami i filozofami. Pasjonat jest w stanie nie znudzić się jedną czynnością przez około 2 godziny. To oznacza że żona potrzebuje około 7-8 pasji aby wypełnić nimi cały dzień. Wówczas będzie miała na nie za mało czasu i pasje nigdy się nie znudzą. Zadziała tu zasada niedosytu. Pozostawienie niedosytu przy wykonywaniu jakiejś stymulującej i inspirującej czynności może przemienić tą czynność w pasję, a pasja przy stałym niedosycie może przemienić się w manię lub obsesję. Jeżeli mąż czuje niedosyt żony, może się ona szybko stać jego pasją, manią i obsesją. Trzeba więc jak ognia unikać przesytu, bo przesyt zabije pasję. Zbyt wielki niedosyt jest jednak również ryzykowny bo obsesja męża na punkcie żony może być dla niej trochę stresująca. Najlepsi mistrzowie to pasjonaci, ale oni również muszą dbać o stały niedosyt, bo w innym wypadku szybko złapie ich rutyna i brak weny. Ale na pasję trzeba mieć również trochę czasu. Jeżeli ktoś ciągle przeszkadza w realizowaniu pasji, może wówczas wystąpić zjawisko zbyt wielkiego niedosytu, braku czasu na pasję i stresu wynikającego z pośpiechu do pasji. To grozi nadmiernym stresem i przerodzeniem się pasji w manię lub obsesję. Maniak nie nudzi się manią przez około 4 godziny. Cztery manie załatwiają temat zmian w życiu żony ale należy uważnie obserwować manie żony ponieważ dwubiegunowych maniaków czasami zamyka się w zakładach psychiatrycznych. Nie zmienia to faktu, że pasjonaci i maniacy to najlepsi eksperci i mistrzowie w swoim fachu.

Ale jaki efekt architektoniczny wprowadza w  życie zony najwięcej zaskoczenia i zmiany? Jest to wbrew pozorom minimalistyczny efekt pustej przestrzeni. Jeżeli pomieszczenie jest prawie puste, to wówczas cokolwiek nowego się tam pojawi wywołuje gruntowną zmianę. W minimalistycznym salonie wystarczy zmienić jeden główny motyw dekoracyjny i już mamy do czynienia z nowym, świeżym charakterem przestrzeni. Ale aby coraz to nowe elementy minimalistycznej aranżacji były ze sobą spójne stylistycznie i kompozycyjnie potrzebujemy dobrego tła. Paradoksalnie nie może być to nic pospolitego. Niektóre zobowiązujące stylistycznie  tła takie jak beżowe, czarne lub brązowe kamienie trudno połączyć wizualnie z kolorowymi akcentami. Szary kamień jest w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem ponieważ jest tak neutralny stylistycznie, że pasuje do wszystkiego.

Efekt kamienia szarego jest zaskakujący. Płytki ceramiczne i gresy imitujące szary kamień to najnowszy trend. Wydawało się, że styliści, projektanci designerzy i producenci płytek ceramicznych i gresów wymyślili już wszystko co tylko da się wymyślić. Wszystko już kiedyś było a teraz wraca podgrzewany kotlet. Szary kamień to jednak dowód ich geniuszu bo szarego marquina lub szarego daino jeszcze nie było. Jeżeli nie masz przekonania do płytek ceramicznych i gresów imitujących beton, który wydaję się być zbyt surowy, ale podobają się tobie połączenia szarości z ciepłymi odcieniami brązu, beżu, bielą lub intensywnymi zieleniami błękitami i pomarańczami, to designerzy płytek ceramicznych i gresów wymyślili szary kamień właśnie dla ciebie. W 2018 roku producenci włoscy pokazali światu, że szary kolor nie musi być industrialny i zimny. Płytki ceramiczne i gresy imitujące szary kamień mogą przebarwiać się na wiele sposobów i wpadać w beż lub brąz tworząc odcień taupe. Nie jest on już posępny i zimny. Eksperymentując z fakturami i rysunkami najbardziej dekoracyjnych kamieni włosi doszli do wniosku, że wystarczy je „odchudzić” z barw chromatycznych i przy zachowaniu efektu naturalności materiału otrzymujemy materiał, który idealnie stapia się i łączy z niemal wszystkimi dodatkami i materiałami. Poza tym szary kamień może mieszać się i stapiać się z beżowym kamieniem na powierzchni jednej i tej samej płytki ceramicznej lub gresu, dając wrażenie wizualnego spokoju i ciepła.

Naturalny efekt kamienia szarego można osiągnąć korzystając głównie z granitów i bazaltów. Są one dosyć tanie i dla tego często dekoracją biur i gabinetów. Jest to przestrzeń która w założeniu powinna nienachalnie uspokajać nasze zmysły, po to byśmy mogli skoncentrować się na celach i zadaniach. Szarość to również główny kolor przestrzeni miejskiej. Jest on groźnym i posępnym kolorem blokowisk. Szary kamień tak jak szary beton, kojarzą się z zimą, kiedy naturalna zieleń blaknie i odsłania ściany i grunt. Dla tego nie polecamy szarych płytek ceramicznych i gresów tam, gdzie szarości i zimy jest zbyt dużo. Szare płytki ceramiczne i gresy mogą wydawać się zbyt monotonne w połączeniu z szarym chodnikiem, szarym blokiem, szarym życiem i szarym psem w szary, ponury, pochmurny, zimny, deszczowy dzień. Ale szarość w połączeniu z intensywnymi barwami wydaje się pełna zaskakującej dynamiki, zmiany i zaskoczenia. Zaczyna kojarzyć się z przestrzenią wyczyszczoną ze wszystkiego, co przyciąga uwagę. Szare tło wyciąga na pierwszy plan wszystkie kontrastujące z nim elementy i intensywne kolory. Mocny kolor jest rzadko spotykany w naturze, zwłaszcza zimą i dla tego przykuwa naszą uwagę. Ten właśnie efekt jest bardzo wzmocniony na szarym tle. Dla tego nie maluje się murali i graffiti na szarej jezdni. Prowadząc auto musimy skupiać się na kolorowych ubraniach przechodniów idących na skróty i jadącym 400 na godzinę czerwonym ferrari prezesa. Szare tło bardzo ułatwi nam skupienie się na kolorowych akcentach.

Ale efekt kamienia i szarego betonu wnoszą do aranżacji odrobinę tajemniczego nastroju. Filmy i zdjęcia czarno białe bardziej podkreślały fabułę i grę aktorów. Ambitne kino psychologiczne ciągle wraca do czarno białego nastroju i kolorowej ciszy. Dla tego lokale i miejsca dogłębnie szare są lepszym tłem dla dobrze ubranej, pociągającej i intrygującej żony niż kipiące kolorem lunaparki. Można byłoby wówczas jej nie zauważyć w całym tym nadmiarze bodźców wzrokowych.

Bezpłatna* wizualizacja i doradztwo

Skorzystaj z bezpłatnej usługi wizualizacji i doradztwa. Klienci którzy kupują płytki ceramiczne w firmie Chata 1 mogą poprosić o pomoc konsultantów. Pomoc polega na wprowadzeniu wymiarów pomieszczenia i jego układu do programu komputerowego a następnie rozmieszczeniu różnych produktów i konkretnych płytek na modelu komputerowym w celu możliwie najkorzystniejszego zaaranżowania danego wnętrza.

Całe pomieszczenie ogląda się na 42 calowym ekranie w formie animacji 3D. W czasie wykonywania wizualizacji konsultant może doradzić jakie technologie są optymalne w konkretnych sytuacjach lub pomóc w doborze materiałów bądź kolorów. Może również zaproponować wiele ciekawych rozwiązań i zasugerować jak stworzyć wnętrze w określonym stylu.

Więcej informacji na temat jak i w jakim celu robimy wizualizacje znajduje się w sekcji „porady”

* Dla klientów dokonujących znacznych zakupów do wizualizowanych wnętrz. Szczegóły informacji dostępne są w salonach.

Negocjuj ceny indywidualnie

Jeżeli klient firmy Chata 1 zamierza dokonać większych zakupów lub zakupów wielokrotnych może ubiegać się o rabat lub stały rabat. Rabaty nie dotyczą aktualnych przecen i promocji. Firmy mogą również ubiegać się o płatności terminowe. Wszelkie kwestie dotyczące cen i warunków sprzedaży uzgadnia się na miejscu w sklepie.

Skorzystaj z transportu

Przy większych zakupach firma Chata 1 dostarcza towar pod wskazany adres.

Przy dużych zakupach możliwy jest transport na terenie całej Polski i Litwy.

Salony sprzedaży

Suwałki

ul.Szpitalna 1A
tel:87 566 70 33

Ełk

ul.Kilińskiego 16
tel:87 610 99 01

CHATA 1
Żukowski, Puchalski, Żynda Sp.j.

16-400 Suwałki, ul. Szpitalna 1a
NIP: 844-232-02-14, Regon: 200328480
biuro@chata1.pl