Efekt kamienia białego i kremowego – potrzeba światła

Efekt kamienia białego i kremowego – potrzeba światła – galeria zdjęć.

Żona potrzebuje światła. Chodzi o światło słoneczne. Organizm żony wykrywa światło i przystosowuje do niego rytm dobowy. Sztucznym światłem leczy się również depresję. Styl skandynawski używa światła dziennego do zwalczania zimowej chandry. Bezpośrednie światło słoneczne zawierające promieniowanie UV jest potrzebne do produkcji witaminy D3 w skórze. Dla tego światło jest jednym z najważniejszych elementów aranżacji wnętrz. To ono decyduje o właściwościach ergonomicznych pomieszczenia. Jest również elementem dekoracyjnym, które może wpływać na atrakcyjne wyeksponowanie materiałów lub elementów aranżacji. W szczególności światło padające pod małym kątem może wydobyć mocną fakturę i nierówny kształt obiektów poprzez efekt światłocienia. Kolor światła zmienia kolor elementów wyposażenia wnętrz. Dla tego warto badać kolor produktu w miejscu jego zastosowania. W naszym sklepie możemy mieć inne światło niż klient ma w domu. Po zamontowaniu musimy udowadniać klientom, że to ten sam produkt który on widział u nas.

Jasne światło poprawia nastrój. Ten efekt można wzmocnić materiałami odbijającymi światło takimi jak lustra oraz jasne powierzchnie. Wtedy w przestrzeni pomieszczenia jest jeszcze więcej światła. Ale pomalowanie wszystkiego na biało i wyrzucenie firanek nie wywoła prawdopodobnie efektu, który nas usatysfakcjonuje. Białe ściany szybko się pobrudzą a okna bez firanek skojarzą się ze szpitalem lub laboratorium. Dla tego, jeżeli żona jest wrażliwa na ciemność, warto zainteresować się imitacją białego lub kremowego kamienia. Najlepiej aby był to poler, lub półpoler. Żona będzie mogła dzięki niemu cieszyć się naturalnymi refleksami światła odbijającego się od polerowanej kamiennej, śmietanowo – kremowej tafli.

Biały i kremowy  kamień jest kojarzony z luksusem. W białym kamieniu rzeźbiono największe dzieła sztuki antycznej i renesansowej. W białym kamieniu wykonano Tadż – Mahal – największy pomnik ku czci żony w historii świata. Posadzki z białego marmuru zdobią rezydencje władców. To może żonę trochę onieśmielać. Skojarzenia z prestiżem i przepychem nie zawsze są mile widziane. Szczególnie gdy łączymy biały marmur i złoto. Zaczynamy wówczas wyobrażać sobie Carycę Katarzynę i Cesarzową Marię Teresę. Te kobiety były wyjątkowe i obie władały na ziemiach polskich. Maria Teresa miała szesnaścioro dzieci i rządziła mocarstwem. Jeśli ktoś powie, że kobieta nie może pracować wychowując dzieci, to powinien poznać życiorys Marii Teresy. Caryca Katarzyna była niemieckim terrorystą na rosyjskim tronie. Miała duszę pirata i stworzyła imperium, którego granice sięgały aż do samych Suwałk. Była mistrzem manipulacji i miała dar przekonywania. Stanisław Poniatowski podejrzewany jest o to, że był jej agentem i przygotował Polskę do interwencji rosyjskiej prowokując Konstytucją 3 maja szlachtę do konfederacji targowickiej w obronie przywilejów. Nie można było się tym paniom oprzeć. Dla tego biały kamień to ostrzeżenie dla mężczyzn. W tym domu mieszka kobieta – Herkules. W domu, biały lub kremowy kamień może więc wydawać się trochę pretensjonalny. Może być odbierany jako demonstracja zasobności konta bankowego. Ale nie każdy musi martwić się tym, co pomyślą sobie goście. Z resztą w naszym sklepie biały lub kremowy kamień może mieć każdy.

Aby w dwudziestym pierwszym wieku wykorzystać dekoracyjny i praktyczny efekt kamienia białego i kremowego nie musimy napadać na bank. Wprawdzie naturalna carrara, statuario, crema, breccia, czy też calacatta to produkty luksusowe, maja one jednak coraz wierniejsze kopie, będące płytkami ceramicznymi i gresami z nadrukowanym rysunkiem prawdziwych, najbardziej wyselekcjonowanych bloków kamienia. Białe lub kremowe płytki ceramiczne i gresy imitujące kamień mogą dzisiaj tak świetnie udawać materiały naturalne, że nawet glazurnicy mają problem ze stwierdzeniem, czy na podłodze lub ścianie leży ceramika czy kamień. Jeżeli szkliwo ceramiczne zostanie spolerowane, lub satynowane, a faktura czerepu ceramicznego jest pofałdowana, to płytki ceramiczne i gresy na prawdę bardzo trudno jest odróżnić od kamiennych pierwowzorów.

Nazwy naturalnych kamieni pochodzą zwykle od nazw miejscowości w których natura na skutek ciśnienia i temperatury doprowadziła do metamorfozy zwyczajnych skał w niespotykane w innych miejscach minerały. Niestety jest ich już coraz mniej na skutek intensywnej eksploatacji złóż w kopalniach odkrywkowych, które zniekształcają naturalny krajobraz Carrary czy Breccii. Dla tego kamień jest coraz droższy. Wielkoformatowe płytki ceramiczne i gresy do złudzenia imitujące kamień są za to coraz tańsze. Bardziej ekonomiczną, ekologiczną a także bardziej praktyczną formą kamienia jest więc jego ceramiczny sobowtór. Płytki ceramiczne i gresy są często twardsze, odporniejsze na zarysowania i mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Kamień naturalny trzeba impregnować aby w naturalne pory nie dostały się substancje plamiące. Tonalność kamienia naturalnego powoduje, że każda płytka kamienna jest inna i ma inny odcień. Nie wszystkim się to podoba, ponieważ w telewizji, w pałacach i rezydencjach milionerów ogląda się zwykle najwyższe gatunki kamienia które są mniej tonalne, ale zaporowo drogie. Tonalność ma jednak swój urok i sprzyja wrażeniu autentyczności kamienia. Płytki ceramiczne i gresy mogą imitować zarówno kamień najbardziej wyselekcjonowany, kamień dekoracyjny, jak również bardziej przyzwoity cenowo kamień budowlany.

Biały i kremowy kamień jest wiecznie modny i zawsze na czasie. Klasyczny efekt kamienia białego i kremowego możemy wzmocnić łącząc go z fioletem, różem i brązem ponieważ dobrze komponuje się on z pastelowymi ciepłymi odcieniami. Płytki ceramiczne i gresy imitujące kamień biały i kremowy trudno jest jednak zestawiać z szarością i jaskrawymi odcieniami zieleni, żółci i pomarańczy, ponieważ te kolory kojarzą się z akcentami w zrywających z tradycją stylach loftowym i industrialnym. Aby bez wizualnych zgrzytów połączyć te barwy z tradycyjnymi kamieniami musimy się bardziej starać. Architekci poradzą sobie ze wszystkim, ale na własna rękę i bez dobrego pomysłu będzie trudno. Efekt kamienia białego i kremowego sprawdza się więc we wszystkich stylach, może z wyjątkiem wnętrz loftowych i industrialnych.

Kamień intensywnie oddziałuje na zmysł wzroku i dotyku, zwłaszcza gdy jego rysunek i faktura są mocne. Chodzenie po nagrzanym od słońca kamieniu, zwłaszcza boso, potrafi wywołać wspomnienia z podróży do krajów w których jest on szeroko stosowany jako główny materiał budowlany. Biały i kremowy kamień jest kojarzony u nas z podniosłym nastrojem pałaców, zamków, świątyń i pomników.  Jeżeli w kompozycji wizualnej naszego pomieszczenia jako tło zastosujemy płytki ceramiczne lub gresy imitujące kamień kremowy lub biały to w połączeniu z dużą ilością światła możemy liczyć na wrażenie ciepłej i promiennej przestrzeni, w której chce się przebywać i chce się działać. Taka przestrzeń może wywołać lub wzmocnić wrażenie spokoju, harmonii, beztroski a także odprężać i relaksować.

Z punktu widzenia praktycznego imitacja kamienia kremowego, a w szczególności wapieni takich jak trawertyn lub crema, bardzo maskuje osad z węglanu wapnia, który jest obecny w wodzie. To na prawdę idealne rozwiązanie pod prysznicem, gdzie po jakimś czasie bez szorowania płytek i tak pojawi się kamień naturalny. To nie będzie już imitacja tylko prawdziwy oryginalny kremowy kamień osadowy, tworzący najpierw zacieki i żyły, a wkrótce warstwy, stalagtyty i stalagmity. Na kremowej imitacji kamienia o wyraźnym rysunku będzie to wszystko zamaskowane. Żona nie zauważy naturalnego kamienia zbyt szybko i spędzi więcej czasu z mężem. Mąż nie dostanie do ręki szmaty z octem.

Bezpłatna* wizualizacja i doradztwo

Skorzystaj z bezpłatnej usługi wizualizacji i doradztwa. Klienci którzy kupują płytki ceramiczne w firmie Chata 1 mogą poprosić o pomoc konsultantów. Pomoc polega na wprowadzeniu wymiarów pomieszczenia i jego układu do programu komputerowego a następnie rozmieszczeniu różnych produktów i konkretnych płytek na modelu komputerowym w celu możliwie najkorzystniejszego zaaranżowania danego wnętrza.

Całe pomieszczenie ogląda się na 42 calowym ekranie w formie animacji 3D. W czasie wykonywania wizualizacji konsultant może doradzić jakie technologie są optymalne w konkretnych sytuacjach lub pomóc w doborze materiałów bądź kolorów. Może również zaproponować wiele ciekawych rozwiązań i zasugerować jak stworzyć wnętrze w określonym stylu.

Więcej informacji na temat jak i w jakim celu robimy wizualizacje znajduje się w sekcji „porady”

* Dla klientów dokonujących znacznych zakupów do wizualizowanych wnętrz. Szczegóły informacji dostępne są w salonach.

Negocjuj ceny indywidualnie

Jeżeli klient firmy Chata 1 zamierza dokonać większych zakupów lub zakupów wielokrotnych może ubiegać się o rabat lub stały rabat. Rabaty nie dotyczą aktualnych przecen i promocji. Firmy mogą również ubiegać się o płatności terminowe. Wszelkie kwestie dotyczące cen i warunków sprzedaży uzgadnia się na miejscu w sklepie.

Skorzystaj z transportu

Przy większych zakupach firma Chata 1 dostarcza towar pod wskazany adres.

Przy dużych zakupach możliwy jest transport na terenie całej Polski i Litwy.

Salony sprzedaży

Suwałki

ul.Szpitalna 1A
tel:87 566 70 33

Ełk

ul.Kilińskiego 16
tel:87 610 99 01

CHATA 1
Żukowski, Puchalski, Żynda Sp.j.

16-400 Suwałki, ul. Szpitalna 1a
NIP: 844-232-02-14, Regon: 200328480
biuro@chata1.pl