Efekt kamienia beżowego – potrzeba ciepła i gorąca

Efekt kamienia beżowego – potrzeba ciepła i gorąca – galeria zdjęć.

Żona potrzebuje ciepła. Jeżeli żonie jest ciepło w temperaturze 18 stopni Celsjusza to znaczy, że jest chora. Kobiety lubią temperaturę 23 stopni. Mężczyźni preferują 18. Mężowie lubią gdy żona się przegrzewa, ponieważ zdejmuje wtedy trochę ubrań. Poza tym kiedy jest ciepło łatwiej jest rozgrzać żonę i przekonać ją do rozmaitych zabaw. Ale wzrost temperatury z 18 do 23 stopni oznacza wzrost kosztów ogrzewania o około 50%. Poza tym emisja gazów cieplarnianych również wzrasta o połowę. Za cenę niedoprowadzenia do wyginięcia cywilizacji europejskiej możemy doprowadzić do katastrofy naturalnej. Ale jest na to ratunek. To wirtualne ciepło. Osiągamy je poprzez wywołanie odczucia i wrażenia ciepła poprzez obraz i dźwięk. Ciepłe i gorące wrażenia sensoryczne można powiązać w pamięci mózgu żony z obrazami i dźwiękami stosując warunkowanie klasyczne. Obrazy i dźwięki uruchamiają u żony wspomnienia zapisane w jej mózgu w sektorach odpowiedzialnych za pamięć somatycznego układu nerwowego. Działa to tak, że musimy wywieźć żonę do ciepłych krajów, po to aby skojarzyła bodźce wzrokowe (np. widok beżowych kamieni) lub dźwiękowe (np. muzykę flamenco – disco polo tam nie grają)  z uczuciem gorąca z narządów dotyku. Żona musi poddać się zabiegowi jednoczesnej stymulacji nerwów czuciowych stopy gorącymi kamieniami i nerwów wzrokowych i usznych poprzez widoki zachodzącego słońca na kamienistej plaży przy muzyce. To można zapewnić jej wywożąc ją na wakacje nad Morze Śródziemne i fundując jej wieczór na dyskotece na plaży, na przykład na Ibizie. Stąpanie bosą nogą po rozgrzanych beżowych kamieniach, przy zachodzie słońca, w takt muzyki zapadnie głęboko w pamięci somatycznego układu nerwowego żony. Faktura i temperatura kamieni, widok zachodzącego słońca na kamienistej plaży i muzyka flamenco zostaną na zawsze powiązane w mózgu żony z uczuciem gorąca. Tak właśnie tresuje się słonie w cyrku. Słoń w cyrku tak naprawdę nie tańczy tylko chroni stopy przed gorącem bijącym z platformy. Podgrzewa się ją i puszcza słoniowi muzykę lub pokazuje jakiś obraz mający kojarzyć się z sytuacją na gorącej platformie. Kiedy słoń widzi obraz lub słyszy muzykę, zaczyna chronić stopy przed gorącem poprzez ich unoszenie tak, że wygląda to na taniec.

Jeżeli chcesz więc oszczędzać na ogrzewaniu i chronić planetę przed efektem cieplarnianym, wykorzystaj płytki ceramiczne i gresy które wywołają efekt kamienia beżowego i dają wrażenie wizualnego ciepła. Powinny one wpadać w beż lub brąz, ceglasty, czerwony lub pomarańczowy. Jeżeli odkręcisz wszystkie grzejniki a na podłodze znajdzie się płytka ceramiczna lub gres, który jest szarą imitacja betonu, to i tak będzie zionęło chłodem. Ale aby osiągnąć efekt wizualnego ciepła sam efekt kamienia beżowego nie wystarczy. Beżowe lub brązowe płytki ceramiczne i gresy, mogą być wizualnie ciepłe lub zimne. To zależy od tego, czy zawierają dużo chromatycznej czerwieni. „Wyblakłe” beże, taupe i brązy wpadające w szarość są ledwie „letnie”. Kiedy w Suwałkach za oknem minus 40 a ekipy budowlane piją gorącą zupę w przerwie między tynkowaniem elewacji na spółdzielni mieszkaniowej, chciałoby się więcej ciepła i słońca. W ciemnym, szarym salonie robi się wówczas mrocznie. Chce się spać i leżeć pod kocem. Aby obudzić się ze snu zimowego, należy palić wówczas światło w zwiększonej ilości, ale powinno ono być ciepłe w barwie i padać na powierzchnię o dużej zawartości chromatycznej czerwieni. Takie śródziemnomorskie i meksykańskie barwy kojarzą się z ciepłem i przypominają nam lato. Lepsze sztuczne lato niż obniżony nastrój i chandra.

Ale aby efekt kamienia beżowego wzmocnić, należy z żoną pojechać kilka razy na wakacje do Egiptu, Turcji, Grecji, Włoch, Hiszpanii i krajów górskich basenu Morza Śródziemnego. Trzeba iść na plażę, starówkę, w góry, na dyskotekę lub koncert muzyki etnicznej albo do tańcbudy na plaży, gdzie grają jakieś gorące rytmy. Potem trzeba kupić parę płyt z gorącymi rytmami, popatrzeć na dziewczyny w strojach kąpielowych na tle beżowych kamieni i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Następnie trzeba zdjąć buty i przy wschodzie lub zachodzie słońca bosą stopą pochodzić po kamieniach, które są tam wszędzie. One są ciepłe, beżowe i przyjemne dla stopy. Masują nam nogi kiedy po nich stąpamy. Potem trzeba pójść do firmy Chata 1 i zakupić beżową imitację kamienia z mocną fakturą lub beżowy kamień naturalny. Ważne aby był nierówny, chropowaty jak kamienie na plaży lub wyślizgany, jak kamienie w Bazylice Świętego Piotra w Rzymie. Następnie należy przykleić płytki ceramiczne i gresy, uruchomić wszystkie lampy i ogrzewanie podłogowe i wykonać fototapetę ze zdjęciem z wakacji. Podłogówka daje efekt ciepła od nóg. Grzejniki klasyczne grzeją przede wszystkim sufit i dla tego musisz utrzymywać wyższą zadaną temperaturę, marnując opał. Na koniec włączamy płytę z muzyką etniczną lub gorącymi rytmami i patrzymy na zdjęcia z plaży. Razem z żoną przenosimy się do naszych wakacyjnych wspomnień i robi się nam coraz cieplej. Obejmujemy zonę i rozgrzewamy ją. Zima to tylko złudzenie. U nas cały rok gorąco.

Bezpłatna* wizualizacja i doradztwo

Skorzystaj z bezpłatnej usługi wizualizacji i doradztwa. Klienci którzy kupują płytki ceramiczne w firmie Chata 1 mogą poprosić o pomoc konsultantów. Pomoc polega na wprowadzeniu wymiarów pomieszczenia i jego układu do programu komputerowego a następnie rozmieszczeniu różnych produktów i konkretnych płytek na modelu komputerowym w celu możliwie najkorzystniejszego zaaranżowania danego wnętrza.

Całe pomieszczenie ogląda się na 42 calowym ekranie w formie animacji 3D. W czasie wykonywania wizualizacji konsultant może doradzić jakie technologie są optymalne w konkretnych sytuacjach lub pomóc w doborze materiałów bądź kolorów. Może również zaproponować wiele ciekawych rozwiązań i zasugerować jak stworzyć wnętrze w określonym stylu.

Więcej informacji na temat jak i w jakim celu robimy wizualizacje znajduje się w sekcji „porady”

* Dla klientów dokonujących znacznych zakupów do wizualizowanych wnętrz. Szczegóły informacji dostępne są w salonach.

Negocjuj ceny indywidualnie

Jeżeli klient firmy Chata 1 zamierza dokonać większych zakupów lub zakupów wielokrotnych może ubiegać się o rabat lub stały rabat. Rabaty nie dotyczą aktualnych przecen i promocji. Firmy mogą również ubiegać się o płatności terminowe. Wszelkie kwestie dotyczące cen i warunków sprzedaży uzgadnia się na miejscu w sklepie.

Skorzystaj z transportu

Przy większych zakupach firma Chata 1 dostarcza towar pod wskazany adres.

Przy dużych zakupach możliwy jest transport na terenie całej Polski i Litwy.

Salony sprzedaży

Suwałki

ul.Szpitalna 1A
tel:87 566 70 33

Ełk

ul.Kilińskiego 16
tel:87 610 99 01

CHATA 1
Żukowski, Puchalski, Żynda Sp.j.

16-400 Suwałki, ul. Szpitalna 1a
NIP: 844-232-02-14, Regon: 200328480
biuro@chata1.pl