Efekt jasnego betonu – potrzeba miejskiej dżungli

Efekt jasnego betonu – potrzeba miejskiej dżungli – galeria zdjęć.

Żony potrzebują fajnych ubrań. Aby je kupić należy pojechać do dużego miasta na zakupy, bo tam jest wybór. Tam są super galerie z ekstra ciuchami. W małych miejscowościach istnieje ryzyko że koleżanka z pracy kupi taką samą bluzkę i sukienkę jaką ma żona i potem będzie straszny obciach jak obie przyjdą ubrane tak samo. Poza tym w dużych miastach są takie sklepy, których nie ma w Suwałkach. Są tam inne marki i inne produkty. Ale żona nie ubiera się tylko w ciuchy. Żona do stworzenia korzystnego wizerunku używa również gadżetów i scenerii. Do pięknej zwiewnej, kwiecistej sukienki z dużym dekoltem może być jej najbardziej do twarzy, gdy na tle łanów zbóż w Suwalskim Parku Krajobrazowym „na głowie kwietny ma wianek, w ręku zielony badylek, a przed nią bieży baranek a nad nią lata motylek”. A do obcisłej, czarnej, eleganckiej bluzki i czarnej połyskującej torebki dobrze pasuje jej czarny mercedes GLC na tle hotelu Hilton. Ale kiedy chodzi o wybór kreacji i kolekcji płytek ceramicznych i innych gadżetów do domu, które będą pasować do ciuchów i gadżetów żony, to możemy zasmucić żony żądne wyjazdów na zakupy. Największy wybór płytek ceramicznych i gresów od Moskwy do Berlina jest w naszym salonie.

Noszenie niemodnych ciuchów powoduje wykluczenie społeczne i odrzucenie przez rodzinę i bliskich. Brak modnych ciuchów często nadrabia się negliżem. Kobieta najlepiej wygląda po prostu bez niczego. Niestety żony nie mogą chodzić po ulicach nago, bo mężczyźni automatycznie przeszliby w tryb wojny o samice. Mężczyzna to monstrum. Jest bardzo agresywny w sytuacji gdy kobieta wysyła sygnały godowe, a nagość jest takim sygnałem. W reakcji na sygnały godowe organizm przygotowuje mężczyznę do walki z rywalami poprzez nadprodukcję testosteronu i adrenaliny. W kontakcie z nagością kobiety, mężczyzna przestaje więc czuć ból i strach. Możemy to obserwować na zabawach tanecznych w klubach i remizach. Piękne dziewczyny wykonują półnago taniec godowy, a mężczyźni atakują konkurentów z obcej wsi.

Dla tego żony czasami chciałyby do dużego miasta. Wielkie miasta inspirują żony. Zwłaszcza gdy nie mogą znaleźć w Suwałkach ciekawej pracy i rozrywki. Ale jeszcze gorzej jest w małych miejscowościach w których rządzi lokalna mafia. Kiedy żona jest zjawiskowa i kiedy do żony wzdycha cała wieś, mąż musi mieć się na baczności. Być może trzeba będzie opuścić rodzimą okolicę i rozpłynąć się w gąszczu miejskiej dżungli. Uciec przed wiejskim terroryzmem. W niektórych wsiach i gminach istnieje lokalny półświatek ludzi, którzy nie zostali wychowani do altruizmu, służby innym i wolontariatu. Ci ludzie zupełnie nie myślą o tym co mogą dać innym ludziom. Ci ludzie chcą panować i robić to na co tylko mają ochotę bez względu na wolność innych. Mafijni bossowie lub samozwańczy królowie wioski, od najmłodszych lat szkolą się w sztuce konstrukcji i organizacji machiny pychy, terroru i niewolnictwa. Z reguły, każdy terrorysta w pierwszej kolejności próbuje sparaliżować i posiąść na własność instytucje państwowe. Wiejscy terroryści mogą mieć więc wpływy, układy lub nawet kontrolować policję, urząd skarbowy, straż graniczną, służbę więzienną, sądy i wojsko. Ale terror fizyczny to nie wszystko. Terroryści mogą stosować terror gospodarczy, prawny i towarzyski. Kiedy terroryści mają skutecznych prawników i własne media, mogą sprawnie manipulować „prawdą”, urządzić nagonkę i wojnę prawną, a poprzez to złupić każdego w białych rękawiczkach i w majestacie prawa. Żona nie może żyć tylko miłością do męża. Ona potrzebuje wolności i złudnego poczucia bezpieczeństwa, które dają jej zasoby pieniędzy i inne zasoby. Wolność umożliwia jej spełnianie potrzeb takich jak jedzenie, picie, spanie, oddychanie, przebywanie w ciepłym miejscu i leczenie chorób. Wiejscy terroryści mogą jej uniemożliwić spełnienie takich potrzeb odcinając żonie dostęp do wszelkich zasobów potrzebnych do życia i uzależniając taki dostęp od spełniania ich woli. Aby podporządkować sobie innych ludzi i w  sposób kontrolowany odcinać swoim ofiarom dostęp do wszelkich zasobów, wiejscy terroryści mogą nawet wygrać wybory i kupić sobie własne przepisy prawne i ustawy. To zapewnia im mnóstwo pieniędzy i bezkarność. Mogą wówczas werbować żołnierzy – niewolników. Żołnierze niewolnicy powstają na skutek zakonspirowanej, prywatnej, feudalnej struktury wojskowej, której posłuszeństwo terrorysta zapewnia sobie poprzez prywatny żołd, dostęp do darmowej prostytucji lub seksualnych niewolnic oraz darmowej heroiny lub kokainy. Urzędnicy państwowi nie dysponują prywatną armią niewolników, więc mają z terrorystami niełatwy orzech do zgryzienia. Z wiejskiej mafii nie można odejść. Za dużo się wie. Zakonspirowani terroryści likwidują zdrajców.

Znajomość i relacje z wiejskimi terrorystami mogą być toksyczne. To ludzie, którzy oglądają Discovery Channel i widzą jak drapieżniki zjadają roślinożernych. Chcą więc zachowywać się jak zwierzęta. Chcą naśladować orły, lwy, hipopotamy, pantery lub niedźwiedzie. Przecież ludzie to zwierzęta. Silny musi zjeść słabego. Samiec alfa musi panować nad stadem zapładniając wszystkie samice. Jeżeli żona wpadnie w oko królowi wioski, mąż musi ją ukryć w wielkiej dżungli wielkiego miasta. Dużo łatwiej jest sterroryzować i opleść mafijnymi mackami małą wieś lub jakąś małą dzielnicę niż wielką metropolię. Terroryści oglądają Discovery Historia. Uczą się, że naturalną formą relacji międzyludzkich jest tradycyjny despotyzm oparty na plemiennej „hierarchii dziobania”. Król wioski dąży więc do stworzenia zaplecza finansowego dla własnego prywatnego aparatu przemocy, który nie ma legitymizacji społecznej. Ale w dużym mieście nie brakuje silnych charakterów, które się nie podporządkują wiejskiemu terroryście. Dla tego emigracja z państw trzeciego świata do świata zachodniego nie wynika tylko z efektu cieplarnianego w Afryce i ekskluzywnego socjalizmu w Unii  Europejskiej. W świecie zachodnim wciąż istnieją enklawy wolności od despotyzmu i terroryzmu. Enklawy te inspirują i napawają wiarą w przyszłość.

Żona jak powietrza potrzebuje niezależności i wolności, które dają wsie i miasta wolne od terrorystów. Nie chce paść ofiarą handlu ludźmi i żyć w niewoli. Ekonomiczna konkurencja z terrorystami jest bardzo trudna, ponieważ oni konkurencje likwidują fizycznie. Jeżeli żona chce otworzyć obiecujący biznes, wiejscy terroryści najpierw poproszą o haracz za ochronę a potem o udziały. Na koniec i tak wezmą wszystko. To jest powód dla którego w trzecim świecie żaden biznes nie może się rozwijać. To jest powód dla którego wszyscy turyści boją się w trzecim świecie wychodzić z hotelu na ulicę. Dla tego jeżeli kultura, edukacja i rodzina nie tworzą warunków do wychowania altruistów i wolontariuszy, wielkie miasto rządzone przez skutecznych urzędników – wojowników, policjantów z jajami i żołnierzy superninja, gotowych na śmierć w obronie stada, może być jedną z odpowiedzi na potrzebę wolności i niezależności. Żona zagrożona terrorem, może tego potrzebować. W metropoliach łatwiej znaleźć pracę i wyzwolić się z lokalnego układu zamkniętego. Poza tym, w mieście są wielkie projekty. Są tam wielkie zakłady przemysłowe, wielkie dzieła architektoniczne oraz wielkie skupiska interesujących ludzi – potencjalnych kandydatów na przyjaciela. Są tam również kina, place, skwerki, parki, fontanny, i zabytki architektury. W miastach są uczelnie, teatry, filharmonie, kawiarnie, restauracje i rozwinięta infrastruktura do spędzania wolnego czasu. Dla tego niektóre miasta są magnetyczne i inspirujące. Ale nie zawsze można przeprowadzić się do Nowego Jorku, Milanu lub Paryża. A może po prostu przerobić dom na betonową imitację jakiegoś konkretnego, ulubionego wolnego miasta? Można w tym celu użyć efektu szarego betonu.

Efekt jasnego betonu można zaobserwować na dworcach, w galeriach handlowych, ulicach i w fabrykach. Beton wbrew pozorom jest bardzo klasyczny. Wynaleziono go w starożytnej Asyrii i stosowano w starożytnym Rzymie np. w Panteonie gdzie wykonano z niego warzącą 5 tysięcy ton kopułę. Mimo tego, że niektóre miasta wykonane są z kamienia, wszystko płytki ceramiczne i gresy imitujące beton kojarzą się z miastami i konstrukcjami budowlanymi. Konstrukcje betonowe kojarzą się z kolei z bezpieczeństwem. Z betonu zbrojonego wykonuje się bunkry i schrony przeciwatomowe. W Wilczym Szańcu niedaleko Olsztyna znajduje się piękny modernistyczny betonowy kompleks wojskowy. Wilczy Szaniec to perła i szczytowy wzlot geniuszu niemieckiego designu. Jego projektanci i designerzy pragnęli aby zapewniał on największe bezpieczeństwo przed największym niebezpieczeństwem. Żona z głębokim poczuciem braku bezpieczeństwa mogłaby tam zamieszkać. Jeżeli twój mąż nie zapewnia ci poczucia bezpieczeństwa to beton zbrojony o grubości 10 metrów może ci to poczucie zapewnić. Dla czego więc kobiety lubią płytki ceramiczne i gresy wnoszące do aranżacji pomieszczeń surowy efekt jasnego betonu? Ponieważ słowo beton kojarzy im się z ich ukochanych mężem. Beton jest prymitywny, zimny i bezduszny czyli dokładnie taki jak mężczyzna. Jest synonimem męskości. Beton kojarzy się z bezpieczeństwem i stanowi solidne życiowe oparcie.

Ale to nie wszystko. Beton jest podstawowym tłem miejskiego środowiska. Z betonu wykonuje się miasta. Jeżeli ktoś mieszka poza miastem, a brakuje mu miasta, może imitować miasto we własnym domu między innymi przy pomocy płytek ceramicznych i gresów imitujących beton. To tak jak w filmie „Noc w Roxbury”. Aby luksusowy klub dla zamożnych członków elitarnej śmietanki nie wydawał się zbyt snobistyczny, genialni specjaliści od stylu Stevie i Doug Butabi wpadli na rewolucyjny pomysł. Klub na zewnątrz miał wyglądać tak jak wewnątrz, a wewnątrz tak jak na zewnątrz. Czy nie rozwala wam to mózgu? Chodziło o to żeby wewnątrz klubu było tak jak na ulicy a na ulicy tak jak wewnątrz klubu. Można było się wówczas bawić tak jak w klubie czekając w kolejce do wejścia. Wewnątrz klubu było za to szokująco, błyskotliwie i bezprecedensowo. Część taneczna była pokryta asfaltem. Wzdłuż klubu wykonano krawężniki i chodniki, przystanek autobusowy, znaki drogowe, światła uliczne, przejścia dla pieszych i wszystko co znajduje się na ulicy. Genialne.

Od dawna wiadomo również, że na ulicy mieszka się najlepiej. Na ulicy nie specjalnie trzeba sprzątać. Na szarym betonie zupełnie nie widać rozmazanego błota i zastygniętego brudu z piasku i pyłu. Na asfalcie nie widać plam z rozlanej kawy i rozmazanej czekolady. Jeżeli życie na ulicy wydaje się tobie najbardziej „wolną od obowiązków” formą spędzania wolnego czasu, spróbuj wykonać centrum miasta we własnym domu. Remontując dom lub urządzając mieszkanie możesz mieć w salonie wycięty i wklejony kawałek alei przeniesionej wprost z Manhattanu. Możesz zastosować efekt jasnego betonu. Do tego piękny widok Brooklyn Bridge nocą na wielkiej fototapecie lub dekoracji ceramicznej. Pod mostem stawiasz łóżko lub kanapę. Możesz wykonać jakiś murek na którym można posiedzieć i wypić z żoną piwko bezalkoholowe. Jeżeli chcesz aby nie było zbyt monotonnie na murku zrób graffiti. W sprzedaży posiadamy wiele płytek ceramicznych i gresów imitujących artystyczne graffiti. Aby oddzielić strefę kuchni od strefy salonu, możesz wykonać piękny betonowy krawężnik i postawić znak drogowy zakaz wjazdu. W pokoju dziecięcym możesz ustawić leżącego policjanta oraz znak ograniczenie prędkości do 30km/h.

Bezpłatna* wizualizacja i doradztwo

Skorzystaj z bezpłatnej usługi wizualizacji i doradztwa. Klienci którzy kupują płytki ceramiczne w firmie Chata 1 mogą poprosić o pomoc konsultantów. Pomoc polega na wprowadzeniu wymiarów pomieszczenia i jego układu do programu komputerowego a następnie rozmieszczeniu różnych produktów i konkretnych płytek na modelu komputerowym w celu możliwie najkorzystniejszego zaaranżowania danego wnętrza.

Całe pomieszczenie ogląda się na 42 calowym ekranie w formie animacji 3D. W czasie wykonywania wizualizacji konsultant może doradzić jakie technologie są optymalne w konkretnych sytuacjach lub pomóc w doborze materiałów bądź kolorów. Może również zaproponować wiele ciekawych rozwiązań i zasugerować jak stworzyć wnętrze w określonym stylu.

Więcej informacji na temat jak i w jakim celu robimy wizualizacje znajduje się w sekcji „porady”

* Dla klientów dokonujących znacznych zakupów do wizualizowanych wnętrz. Szczegóły informacji dostępne są w salonach.

Negocjuj ceny indywidualnie

Jeżeli klient firmy Chata 1 zamierza dokonać większych zakupów lub zakupów wielokrotnych może ubiegać się o rabat lub stały rabat. Rabaty nie dotyczą aktualnych przecen i promocji. Firmy mogą również ubiegać się o płatności terminowe. Wszelkie kwestie dotyczące cen i warunków sprzedaży uzgadnia się na miejscu w sklepie.

Skorzystaj z transportu

Przy większych zakupach firma Chata 1 dostarcza towar pod wskazany adres.

Przy dużych zakupach możliwy jest transport na terenie całej Polski i Litwy.

Salony sprzedaży

Suwałki

ul.Szpitalna 1A
tel:87 566 70 33

Ełk

ul.Kilińskiego 16
tel:87 610 99 01

CHATA 1
Żukowski, Puchalski, Żynda Sp.j.

16-400 Suwałki, ul. Szpitalna 1a
NIP: 844-232-02-14, Regon: 200328480
biuro@chata1.pl