Filmy

Zamieszczone w filmach treści i opinie reprezentują prywatne opinie twórców filmów i nie są stanowiskiem firmy Chata 1 – Żukowski, Puchalski, Żynda Sp. J. Filmy, ani zawarte w nich treści i opinie nie stanowią informacji udzielanej przez firmę Chata 1 – Żukowski, Puchalski, Żynda Sp. J.

Odcinek 1. Funkcjonalna łazienka.

Odcinek 1. Funkcjonalna łazienka.

Odcinek 1. Funkcjonalna łazienka. Jeżeli planujesz remontować lub wykańczać łązienkę zastanów się najpierw do czego najczęściej używasz łazienki i czego najczęściej używasz w łazience. Łazienka może mieć wiele funkcji. Może służyć jako salon kąpielowy, miejsce do dbania o wygląd i makijaż, miejsce do dbania o zdrowie, przechowalnia domowych sprzętów i urządzeń, pralnia, miejsce do domowego spa i tak dalej. Łazienka może być zintegrowana z sypialnią i garderobą jako przestrzeń intymności i separacji od innych domowników.

Odcinek 2. Łazienka stylowa czy komfortowa?

Odcinek 2. Łazienka stylowa czy komfortowa?

Odcinek 2. Łazienka stylowa czy komfortowa? Jeżeli wiesz już czego oczekujesz od łazienki to pomyśl teraz czy ważniejszy jest dla ciebie styl łazienki czy komfort jej użytkowania. Czasami trzeba będzie poświęcić komfort dla osiągnięcia konkretnego stylu lub zrezygnować z takiego stylu aby osiągnąć większy komfort. Zastanów się więc czy chcesz eksperymentować i zaszaleć czy wolisz bezpieczny i komfortowy standard. A może nie lubisz kompromisów i będziesz projektować łazienkę tak długo, puki nie osiągniesz zupełnej perfekcji łączącej sztukę użytkową z funkcjonalnością. A może potrzebujesz profesjonalnej pomocy która pozwoli oszczędzić tobie dużo czasu i ostrzeże ciebie przed błędami?

 

Odcinek 3. Pomysł na łazienkę.

Odcinek 3. Pomysł na łazienkę.

Odcinek 3. Pomysł na łazienkę. Jeżeli potrzebujesz pomocy to powinieneś skorzystać z usług architekta lub profesjonalnego specjalisty od urządzania domów. Czasami jednak nie chcesz wydawać pieniędzy, bo koszt materiałów i robocizny i tak jest z reguły duży. Można wówczas skorzystać z usług niektórych salonów i sklepów z płytkami ceramicznymi które nieodpłatnie robią modele komputerowe pomieszczeń takich jak łazienka, pod warunkiem dokonania u nich niedużych zakupów. Przy okazji doradzają w temacie stylu, wzornictwa i ergonomii. Efekt końcowy zależy bardziej od wiedzy, pomysłu i planu niż od zastosowanych materiałów. Tanie produkty mogą wyglądać lepiej niż te z wyższej półki o ile umiejętnie się je wkomponuje w całość.

Odcinek 4. Płytki, gresy į materiały do łazienki.

Odcinek 4. Płytki, gresy į materiały do łazienki.

Odcinek 4. Płytki, gresy i materiały do łazienki. A teraz pomyśl jakie materiały kojarzą się Tobie z przyjemnością patrzenia na nie i dotykania ich. Może lubisz ciepło i naturalność drewna? Może lubisz tradycyjny charakter kamienia. Może lubisz dotykać struktury powierzchni drewna lub kamienia. Może lubisz perfekcyjny į precyzyjny wygląd stali, aluminium, blachy, szkła lub betonu. Może lubisz delikatne krzywizny tradycyjnej ceramiki. Może lubisz kontakt z artystycznie zaprojektowanymi sprzętami i detalami?

Odcinek 5. Wzornictwo i dekoracje w łazience.

Odcinek 5. Wzornictwo i dekoracje w łazience.

Odcinek 5. Wzornictwo w łazience. Wielu z nas lubi zaskakujące, nietuzinkowe wzornictwo. Może ono sprawiać przyjemność kiedy się na nie patrzy. Dla tego często stosujemy w naszych domach, na odzieży rozmaite dekoracje, które pobudzają nasze zmysły i fantazję. Dla tego dobrze jest zastosować w łazience jakiś sprzęt lub motyw który spełni funkcję dekoracji. Będzie zaskakiwał oraz pobudzał nasze zmysły. Warto pamiętać aby z dekoracjami nie przesadzić, bo dekoracja jest w założeniu elementem kluczowym dla wyglądu łazienki i skupiającym na sobie uwagę, ale nie jest najważniejszym celem aranżacji łazienki.

Odcinek 6. Wizualny porządek w łazience.

Odcinek 6. Wizualny porządek w łazience.

Odcinek 6. Wizualny porządek w łazience. Często dla wyglądu całej łazienki ważniejsze od zastosowanej dekoracji jest wprowadzenie wizualnego porządku. Porządek ten zaczyna się od wizualnego wyznaczenia lub podkreślenia stref wykonywania konkretnych czynności. Można to osiągnąć stosując podziały geometryczne, wertykalne i horyzontalne lub przy pomocy zastosowania innego materiału dla danej strefy, użycia linii, listew, sztukaterii, profili, fug, zmiany kierunku ułożenia okładzin. Ważnym elementem są w tym wypadku również fronty mebli.

Odcinek 7. Światło i oświetlenie dekoracyjne i funkcjonalne w łazience.

Odcinek 7. Światło i oświetlenie dekoracyjne i funkcjonalne w łazience.

Odcinek 7. Światło i oświetlenie dekoracyjne i funkcjonalne w łazience.

Kolejnym elementem jest zastosowanie światła funkcjonalnego i światła dekoracyjnego. Światło jest podstawowym elementem aranżacji łazienki i warto je uwzględnić oraz przewidzieć. Światło naturalne zmienia kolor przedmiotów i powierzchni. Z rana i wieczorem słońce świeci na żółto a w południe na zimniejszą biel. Warto w tym kontekście pilnować aby wszystkie żarówki i źródła światła świeciły tym samym odcieniem bieli.

Odcinek 8. Lustra w łazience.

Odcinek 8. Lustra w łazience.

Odcinek 8. Lustra w łazience. Ważnym elementem funkcjonalnym ale również i stylistycznym jest lustro. Można je powiesić lub wkleić. Duże lustro może wizualnie powiększyć przestrzeń pomieszczenia lub wizualnie rozmnożyć ilość dekoracji. Jeżeli wklejamy lustro w narożniku, dobrze jest wklejać lustro za płytkę ceramiczną dla tego, że nie trzeba wówczas wykonywać szerokiej fugi silikonowej, aby zamaskować krzywizny zabudowy lub ściany. To wymaga wklejenia lustra zanim przyklei się płytki ceramiczne. Lustro dobrze jest podświetlić. Należy unikać umieszczania lustra zbyt blisko umywalki, aby nie trzeba było go często myć.

Odcinek 9. Umywalki do łazienki.

Odcinek 9. Umywalki do łazienki.

Odcinek 9. Umywalki do łazienki. Umywalka to element prawie każdej łazienki. Może być stojąca wisząca lub meblowa. Często kompletuje się je z miską wc tak aby miała zbliżony kształt i styl oraz odcień bieli. Umywalki mogą być kolorowe, ceramiczne, konglomeratowe, stalowe, kamienne, a nawet drewniane. Czasami można wykonać umywalkę z płytek ceramicznych lub kupić gotową umywalkę z płytek ceramicznych identycznych z tymi które stosujemy na ścianach i podłogach. Czasami dla uzyskania szokujących efektów w roli umywalki stosuje się inne przedmioty domowego użytku takie jak garnki, wiadra a nawet bloki skrzyń biegów.

Odcinek 10. Łazienka z wanną.

Odcinek 10. Łazienka z wanną.

Odcinek 10. Łazienka z wanną. Jeżeli chcesz szybko umyć tylko włosy to najwygodniej zrobić to nad wanną. Wanna to również miejsce do długiego relaksu oraz mini basen dla małych dzieci. Wanny mogą być wykonane z akrylu, konglomeratu, płytek ceramicznych, stali i innych materiałów. Wanny wolnostojące wymagają więcej przestrzeni niż przyścienne i trzeba umieszczać je tak aby dało się je czyścić z każdej strony. Czasami w łazience brakuje jednak miejsca na wannę i kabinę prysznicową więc rezygnuje się albo z wanny albo z kabiny prysznicowej. Jeżeli użyjemy zasłony lub parawanu to w wannie również można brać prysznic. Warto pamiętać aby w pobliżu wanny nie przewidywać żadnych urządzeń elektrycznych, które mogłyby do niej wpaść. Jeżeli chcemy w łazience umieszczać telewizory, radia suszarki itp. to dla własnego bezpieczeństwa jak najdalej wanny, zwłaszcza gdy w wannie kąpią się dzieci.

Odcinek 11. Łazienka z kabiną prysznicową.

Odcinek 11. Łazienka z kabiną prysznicową.

Odcinek 11. Łazienka z kabiną prysznicową. Prysznic jest bardziej ekologiczny i ekonomiczny niż wanna. Jeżeli zastosujesz zamykaną kabinę ze szkła lub pleksy to woda nie będzie wyciekać na podłogę, ale będzie trzeba myć szkło lub pleksę. W dużych łazienkach zamiast kabiny można wybudować kabinę walk in lub ściankę i pokryć ją płytkami ceramicznymi, mozaiką lub innym wodoszczelnym materiałem, ale to czasami optycznie zmniejsza łazienkę. W przypadku pryszniców otwartych po kąpieli w łazience jest w dużo pary wodnej. Wówczas również woda pryska na ściany i podłogę i konieczne jest zastosowanie odpływu oraz wyprowadzenie spadków w posadzce.

Odcinek 12. Łazienka z lamelami.

Odcinek 12. Łazienka z lamelami.

Odcinek 12. Łazienka z lamelami. Lamele to nowoczesny pomysł na podkreślenie wysokości, szerokości lub nowoczesności łazienki. Należy zwrócić uwagę czy lamele w łazience są odporne na wilgoć i wodę. Pasują one w zasadzie do większości rodzajów materiałów być może z wyjątkiem materiałów typowych dla wnętrz o charakterze retro. Kolor lameli dobrze jest dobrać do innych elementów drewnianych o ile znajdą się w łazience.

Odcinek 13. Łazienka z białym marmurem.

Odcinek 13. Łazienka z białym marmurem.

Odcinek 13. Łazienka z białym marmurem. Płytki ceramiczne i gresy imitujące biały marmur są zawsze modne. Biały marmur jest kojarzony z tradycyjnym wystrojem zamków i rezydencji. Ale biały marmur może być również tłem w minimalistycznej łazience. Świetnie łączy się ze złotem. Biały marmur może być subtelny i delikatny lub wyrazisty i mocny. Żyły na nim mogą być czarne, szare, beżowe złote a nawet zielone i niebieskie. Jeżeli żyły na białym marmurze są złote to można do nich dobrać złote dodatki lub zbliżone kolorem do żyły płytki drewnopodobne.

Odcinek 14. Łazienka z szarym kamieniem lub szarym marmurem.

Odcinek 14. Łazienka z szarym kamieniem lub szarym marmurem.

Odcinek 14. Łazienka z szarym kamieniem lub szarym marmurem. Szare kamienie i szare marmury dobrze komponują się z drewnem. Mogą mieć mocny lub delikatny rysunek oraz mocną lub delikatną fakturę. Imitacje szarego marmuru oraz imitacje szarego kamienia mogą mieć szkliwo matowe, polerowane, lappato oraz szkliwo ze strukturą. Szary marmur i szary kamień nie starzeją się pod wpływem nowych
trendów w modzie. Pasuje do nich większość dodatków. Mogą mieć nowoczesny lub tradycyjny charakter. Płytki z wyraźnym rysunkiem kamienia są często łatwe w utrzymaniu czystości. Szary marmur ma żyły i przebarwienia, których kolor można
wykorzystać i powtórzyć na innych elementach wystroju łazienki.

Odcinek 15. Łazienki z betonem, płytkami i gresami betonopodobnymi oraz płytki ceramiczne i gresy imitujące beton.

Odcinek 15. Łazienki z betonem, płytkami i gresami betonopodobnymi oraz płytki ceramiczne i gresy imitujące beton.

Łazienki z betonem, płytkami i gresami betonopodobnymi oraz płytki ceramiczne i gresy imitujące beton są bardzo popularne. Nie znaczy to absolutnie, że są nudne. Udowodnimy to w niniejszym filmie. Płytki ceramiczne i gresy imitujące beton mogą mieć różne barwy. Mogą mieć różne faktury, rysunek, przebarwienia. Mogą być tonalne. Mogą mieć szkliwo matowe, połyskujące, polerowane, lappato oraz strukturalne. Mogą mieć elementy metaliczne i rdzę. Mogą imitować tradycyjne cementowe patchworki. Mogą mieć na sobie wzory i motywy geometryczne. Jeżeli płytka betonopodobna lub gres betonopodobny posiada strukturę to do jej podkreślenia warto użyć światła w dużej ilości. Płytki ceramiczne oraz gresy imitujące beton bardzo dobrze łączą się z innymi materiałami.

Odcinek 16. Łazienki z motywem roślinnym.

Odcinek 16. Łazienki z motywem roślinnym.

Łazienki z motywem roślinnym. Najnowsze wzornictwo płytek ceramicznych i gresów często wykorzystuje motywy naturalne i roślinne. Mogą one uzupełniać się z naturalnymi roślinami o ile w łazience jest naturalne źródło światła. Motywy roślinne świetnie łączą się w zasadzie ze wszystkimi innymi materiałami. Płytki ceramiczne i gresy z motywem roślinnym często przypominają tapety i można ich użyć jako tapety w praktyce niezniszczalnej.

Jak układać płytki ceramiczne?

Jak układać płytki ceramiczne?

Filmik opisuje system układania płytek firmy Henkel Ceresit

Montaż płytek ceremicznych na podłożach drewnianych i drewnopochodnych

Montaż płytek ceremicznych na podłożach drewnianych i drewnopochodnych

Film pokazuje prawidłowy montaż płytek ceramicznych na podłożach drewnianych przy użyciu produktów firmy Mapei.

Malowanie ścian i sufitów - porady

Malowanie ścian i sufitów - porady

Porady firmy Tikkurila odnośnie malowania ścian i sufitów.

Malowanie drewnianego płotu

Malowanie drewnianego płotu

Film przedstawia instrukcję malowania płotu impregnatem Sadolin Classic.

Bezpłatna* wizualizacja i doradztwo

Skorzystaj z bezpłatnej usługi wizualizacji i doradztwa. Klienci którzy kupują płytki ceramiczne w firmie Chata 1 mogą poprosić o pomoc konsultantów. Pomoc polega na wprowadzeniu wymiarów pomieszczenia i jego układu do programu komputerowego a następnie rozmieszczeniu różnych produktów i konkretnych płytek na modelu komputerowym w celu możliwie najkorzystniejszego zaaranżowania danego wnętrza.

Całe pomieszczenie ogląda się na 42 calowym ekranie w formie animacji 3D. W czasie wykonywania wizualizacji konsultant może doradzić jakie technologie są optymalne w konkretnych sytuacjach lub pomóc w doborze materiałów bądź kolorów. Może również zaproponować wiele ciekawych rozwiązań i zasugerować jak stworzyć wnętrze w określonym stylu.

Więcej informacji na temat jak i w jakim celu robimy wizualizacje znajduje się w sekcji „porady”

* Dla klientów dokonujących znacznych zakupów do wizualizowanych wnętrz. Szczegóły informacji dostępne są w salonach.

Negocjuj ceny indywidualnie

Jeżeli klient firmy Chata 1 zamierza dokonać większych zakupów lub zakupów wielokrotnych może ubiegać się o rabat lub stały rabat. Rabaty nie dotyczą aktualnych przecen i promocji. Firmy mogą również ubiegać się o płatności terminowe. Wszelkie kwestie dotyczące cen i warunków sprzedaży uzgadnia się na miejscu w sklepie.

Skorzystaj z transportu

Przy większych zakupach firma Chata 1 dostarcza towar pod wskazany adres.

Przy dużych zakupach możliwy jest transport na terenie całej Polski i Litwy.

Salony sprzedaży

Suwałki

ul.Szpitalna 1A
tel:87 566 70 33

Ełk

ul.Kilińskiego 16
tel:87 610 99 01

CHATA 1
Żukowski, Puchalski, Żynda Sp.j.

16-400 Suwałki, ul. Szpitalna 1a
NIP: 844-232-02-14, Regon: 200328480
biuro@chata1.pl