Styl eklektyczny

Styl eklektyczny to styl który polega na złożeniu, ze można z dobrym efektem łączyć różne style historyczne. Bezkarnie miesza się i zestawia elementy różnych starych stylów, bez założenia że ma stanowić to jakiś nowy styl. Przy takim założeniu łatwo jest osiągnąć wrażenie nadmiaru. płytki ceramiczne i gresy w ramach stylu eklektycznego powinny imitować tradycyjne materiały takie jak kamień i drewno. Taki styl może stworzyć bardzo dekoracyjne i interesujące wnętrza, ale jest to sztuka wbrew pozorom dosyć trudna. Eklektyzm nie jest zbyt drogi, ponieważ przy założeniu że będziemy mieszać różne stylistycznie elementy, nie musimy rygorystycznie eliminować tańszych rozwiązań. W eklektyzmie obowiązuje teatralność, polegająca na tym że swobodnie można stosować imitacje. Taki styl pojawia się we wnętrach kamienic i domów jednorodzinnych, w których pragnie się stworzyć tradycyjny klimat, bez sztywnego przywiązania do konkretnych zasad architektonicznych. Ciekawą odmiana eklektyzmu jest tzw. styl francuski. W ramach tej odmiany stosuje się bardzo dużo tkanin, pastelowe barwy i nie dokonuje renowacji starych sprzętów i mebli. Do francuskiej, wiejskiej i brytyjskiej, wiejskiej odmiany eklektyzmu nawiązuje powstały w latach 80-ych ubiegłego wieku styl Shabby chic. Stworzyła go amerykańska stylistka wnętrz właścicielka sklepu meblowego, Rachel Ashwell, która napisała książkę pod tytułem „shabby chic, co tłumaczy się „wytarty szyk” . W ramach tego stylu stosuje się nieodnawianie i wręcz postarzanie wyposażenia. Przedmioty, meble, i dekoracje powinny być wytarte, nadgryzione zębem czasu, popękane, ze złuszczającą się farbą, pokryte patyna lub rdzą. Stosuje się śmietanowe i kremowe odcienie bieli, blade róże i błękity, mocno rozbielone zielenie i spłowiałe brązy. motywy róży, stare koronki, haftowane motta i maksymy na dekoracyjnych poduszkach i pościeli. Wszystko to po to, aby wykreować przytulny nastrój wiejskiej posiadłości.

Bezpłatna* wizualizacja i doradztwo

Skorzystaj z bezpłatnej usługi wizualizacji i doradztwa. Klienci którzy kupują płytki ceramiczne w firmie Chata 1 mogą poprosić o pomoc konsultantów. Pomoc polega na wprowadzeniu wymiarów pomieszczenia i jego układu do programu komputerowego a następnie rozmieszczeniu różnych produktów i konkretnych płytek na modelu komputerowym w celu możliwie najkorzystniejszego zaaranżowania danego wnętrza.

Całe pomieszczenie ogląda się na 42 calowym ekranie w formie animacji 3D. W czasie wykonywania wizualizacji konsultant może doradzić jakie technologie są optymalne w konkretnych sytuacjach lub pomóc w doborze materiałów bądź kolorów. Może również zaproponować wiele ciekawych rozwiązań i zasugerować jak stworzyć wnętrze w określonym stylu.

Więcej informacji na temat jak i w jakim celu robimy wizualizacje znajduje się w sekcji „porady”

* Dla klientów dokonujących znacznych zakupów do wizualizowanych wnętrz. Szczegóły informacji dostępne są w salonach.

Negocjuj ceny indywidualnie

Jeżeli klient firmy Chata 1 zamierza dokonać większych zakupów lub zakupów wielokrotnych może ubiegać się o rabat lub stały rabat. Rabaty nie dotyczą aktualnych przecen i promocji. Firmy mogą również ubiegać się o płatności terminowe. Wszelkie kwestie dotyczące cen i warunków sprzedaży uzgadnia się na miejscu w sklepie.

Skorzystaj z transportu

Przy większych zakupach firma Chata 1 dostarcza towar pod wskazany adres.

Przy dużych zakupach możliwy jest transport na terenie całej Polski i Litwy.

Salony sprzedaży

Suwałki

ul.Szpitalna 1A
tel:87 566 70 33

Ełk

ul.Kilińskiego 16
tel:87 610 99 01

CHATA 1
Żukowski, Puchalski, Żynda Sp.j.

16-400 Suwałki, ul. Szpitalna 1a
NIP: 844-232-02-14, Regon: 200328480
biuro@chata1.pl